Piłka nożna kobiet. Zawodniczki Resovii po kolejnej wygranej w tym sezonie są na drugim miejscu w tabeli 1. ligi

Zawodniczki Resovii (biało-czerwone koszulki) bardzo dobrze rozpoczęły sezon
Zawodniczki Resovii (biało-czerwone koszulki) bardzo dobrze rozpoczęły sezon Krzysztof Łokaj
Resovia jeszcze w tym sezonie nie przegrała. Po wygranej w Krakowie podopieczne trenera Pawła Szurgocińskiego są wiceliderkami. Słabiej niestety zaprezentował się Sokół Kolbuszowa Dolna.

Rzeszowskiej drużynie zwykle bardzo ciężko grało się w Krakowie. Jednak w środowe popołudnie zawodniczki trenera Pawła Szurgocińskiego chciały zgarnąć pełną pulę.

W pierwszej połowie dobrą okazję miała Gabriela Kaput, ale z około 16 metrów nie udało jej się trafić do pustej bramki. Krakowianki natomiast nie stworzyły sobie żadnej dogodnej okazji i po pierwszych 45 minutach był remis 0:0.

Kaput jednak nie zniechęciła się niepowodzeniem z pierwszej części i dopięła swego już 8 minut po wznowieniu gry. Karolina Janas dobrze uderzyła z rzutu wolnego, krakowska bramkarka wypuściła piłkę z rąk i tej okazji zawodniczka Resovii już nie zmarnowała. Druga bramka dla rzeszowianek padła pod koniec spotkania, a jej autorką była Aleksandra Michalska, która chwilę wcześniej pojawiła się na boisku. Piłkarka Resovii popisała się bardzo dobrym strzałem tuż pod poprzeczkę - to było uderzenie nie do obrony.

Wanda Nowa huta - Resovia 0:2 (0:0)

Bramki: Kaput 53, Michalska 82.

Resovia: Pieniążek - Dziura, Janas (90 Mroczka), Jużecka, Al. Ząbek (77 Michalska), Kaczmar (90 Niemczycka), Florek ż, Matuszek, Czyż, Pyrcz (68 Fluder), Kaput. Trener Paweł Szurgociński.

Niestety wciąż źle układa się sezon zespołowi z Kolbuszowej Dolnej. Tym razem "Sokółki" przegrały u siebie z Czwórką Radom.

- Niestety wciąż jest u nas ta sama bolączka - brak skuteczności. Mamy sytuacje i to naprawdę dobre, a rywalki właściwie ich nie mają tylko my im ją stwarzamy i przegrywamy mecz

- podsumował trener Sokoła Ryszard Mokrzycki.

Mecz fatalnie zaczął się dla zawodniczek z Podkarpacia, bo straciły gola już w 2. minucie. Potem dobre sytuacje miały Małgorzata Kot, Iwona Wdowiad czy Aleksandra Mokrzycka, ale niestety żadnej z nich nie udało się zdobyć choćby gola wyrównującego.

Sokół Kolbuszowa Dolna - Sportowa Czwórka Radom 0:1 (0:1)

Sokół: Koman - Paterak, Olejarczyk, Kaznecka, Bochenek, Korab, Motyka, Wdowiak ż, Dudziak, Kot, Rodzoń (55 Mokrzycka).

POZOSTAŁE WYNIKI: Rolnik Biedrzychowice - Rysy Bukowina Tatrzańska 3:2; Tarnovia - MUKS Tomaszów Mazowiecki 5:3; Respekt Myślenice - Rekord Bielsko-Biała 0:1.