Piłka ręczna 1 liga. Derby Podkarpacia dla rzeszowianek. Handball pokonał JKS San Jarosław

Derby Podkarpacia padły łupem Handballu  Rzeszów.
Derby Podkarpacia padły łupem Handballu Rzeszów. Handball Rzeszów
Ostatni mecz sezonu, a zarazem derby Podkarpacia, padły łupem rzeszowskiej drużyny. Jedenaście bramek Hanny Szczotki nie pomogło przyjezdnym.

Handball Rzeszów - JKS San Jarosław 37:26 (17:14)

Handball: Kulpa, Tereszkiewicz – Ginalska 4, Tereszak, Płocica 6, Różycka 7, Barnowska 6, Puchalska 2, Kwater 1, Stapińska, Jamrozik 3, Zielonka, Tomaszewska 8. Trener Jakub Bober.

JKS San: Pal – Szczotka 11, Szczerek, Świer, Hawryluk 2, Czapla, Gacek, Galas 5, Kasprzykowska 1, A. Leśniak 7, M. Leśniak. Trener Michał Kubisztal.

Kary: 8 i 2 min

Widzów 70.

Początek był wyrównany. Od dziesiątej minuty zaczęła się zaznaczać przewaga gospodyń, które w 18 minucie prowadziły już 13:7. Końcowe fragmenty pierwszej połowy należały do zespołu z Jarosławia, dzięki czemu odrobił część strat. Po zmianie stron rzeszowianki szybko powiększyły swoje prowadzenie do sześciu trafień. Taka przewaga bramkowa utrzymywała się do 48 minuty. Wtedy to miejscowe podkręcił tempo, zdobyły cztery bramki z rzędu i mogły spokojnie dograć mecz do końcowej syreny.