Piłka ręczna 1 liga kobiet. JKS Jarosław ograł Varsovię i został samodzielnym liderem [ZDJĘCIA]

JKS Jarosław (czarno-niebieskie stroje) pokonał Varsovię
JKS Jarosław (czarno-niebieskie stroje) pokonał Varsovię Grzegorz Kostka
JKS trochę się napocił, ale w pełni zasłużenie pokonał wicelidera z Warszawy.

Jak na pojedynek lidera z wiceliderem emocji i walki nie brakowało. Początek meczu należał do gospodyń. W bramce znakomicie broniła AnaMaria Musakova a w ataku JKS trafiał raz za razem i w 8 minucie prowadził 5:1 a w 13 minucie 10:4. Z czasem skuteczność poprawiły przyjezdne, indywidualnie zaczęły kryć Alone Shupik i Natalię Turkalo i zaczęły stopniowo zbliżać się do miejscowych, by na przerwę zejść tylko z jedną bramką straty.

Początek drugiej odsłony to słaba skuteczność gospodyń i ich nerwowa gra co przełożyło się na prowadzenie Varsovii 19:18 w 33 minucie. Impulsem do lepszej gry JKS-u było pojawienie się w bramce Marty Backiel, która broniąc już do końca meczu popisywała się znakomitymi interwencjami, a jej koleżanki w ataku zdobywały kolejne bramki, pieczętując w pełni zasłużone zwycięstwo.

SPR JKS Jarosław - Varsovia 31:25 (17:16)

JKS: Backiel, Kulpa, Musakova – Wojtaszek, Bieńkowska, Wicińska 1, Amanda Szymborska 11, Luberecka 3, Aleksandra Szymborska 4, Rygiel, Strózik 2, Moszkowicz, Strzębała, Sestakova, Shupik 8, Turkalo2. Trener Vit Teleky.

Kary: 4 i 4 min. Widzów 700.