Piłka ręczna | 1 liga kobiet. JKS Jarosław rozbił kolejnego rywala, San walczył, ale zawalił pierwszą połowę i przegrał z Imperium Katowice

Natalia Turkalo (z piłką) była najskuteczniejsza w Żorach w drużynie JKS-u
Natalia Turkalo (z piłką) była najskuteczniejsza w Żorach w drużynie JKS-u SPR JKS Jarosław
Szczypiornistki JKS-u nie zwalniają tempa i notują kolejną wygraną w lidze. Tym razem czarno-niebieskie bez zbędnego wysiłku ograły w Żorach miejscowy MTS. San zawalił pierwszą połowę i musiał uznać wyższość rywalek z Katowic.

MTS Żory - JKS Jarosław 24:40 (12:20)

JKS: Backiel, Kulpa, Musakova – Wojtaszek 1, Bieńkowska 1, Kozdrowicz, Amanda Szymborska 3, Luberecka 5, Aleksandra Szymborska 5, Rygiel, Strózik 3, Moszkowicz, Strzębała, Wicińska 1, Shupyk 9, Turkalo 12. Trener Vit Teleky.

Kary: 4 i 12 min. Widzów 100.

Pojedynek toczył się właściwie do jednej bramki. Przewaga umiejętności jarosławianek była widoczna gołym okiem, a rywalki trzymały się blisko wyniku w pierwszych minutach tylko z powodu zbytniej niefrasobliwości naszej ekipy. Dość powiedzieć, że w Żorach piłkarki JKS-u kolejny już raz w tym sezonie przekroczyły barierę 40 goli, a mimo to ich skuteczność w tym starciu pozostawiała wiele do życzenia.

– Nie wolno nam tak grać. Zbyt dużo akcji zepsuliśmy zarówno w ataku jak i obronie. Nie trafialiśmy setek. Oczywiście zespół zrobił swoje, ale dziewczyny muszą mieć to na uwadze – podkreślał Vit Teleky, trener SPR JKS.

Nasza drużyna odskoczyła miejscowym jeszcze przed przerwą. Szybkie kontry były zabójcze dla MTS-u, który momentami nie wiedział co robić na boisku. Osiem goli zapasu było najniższym wymiarem kary dla gospodyń. W drugiej połowie przewaga JKS-u jeszcze bardziej urosła. W jarosławskim zespole z dobrej strony pokazały się wszystkie zawodniczki.

- Każda dołożyła swoją cegiełkę do wygranej i to jest naszą największą siłą – mówi Monika Cholewa, II trener SPR JKS.

Piłka ręczna 1 liga kobiet. San Jarosław przegrał z AZS AWF ...

San Jarosław - Imperium Katowice 19:23 (9:12)

San: Kubisztal, Dziura – Brzozowska 1, Borowska, Bartuzel, Piśko, A. Zięba 1, Płocica, Hołowaty 3, Gałat, Chrapek 1, Kostuch 8, Rychlicka, A. Ochońska 3, Ż. Zięba, Majerczyk-Paśnik 2. Trener Michał Kubisztal.

Kary: 4 i 2 min. Widzów 200.

Piłkarki ręczne Sanu mocno postawiły się rywalowi z Katowic. Gdyby nie fatalne pierwsze 25 minut kto wie jak by skończył się ten mecz. W tym okresie gry zespół z Jarosławia rzucił zaledwie sześć bramek z czego dwie z rzutów karnych. Odrobinę nadziei wlała końcówka pierwszej odsłony wygrana 3:0. Po przerwie bardziej doświadczony zespół ze Śląska nie dał sobie wydrzeć wypracowanej przed przerwą przewagi i zgarnął komplet punktów.

– Fajny mecz, super zagrały bramkarki, bardzo dobry występ Justyny Dziury, niestety zawiodła nas skuteczność. Szkoda tego meczu, mimo że zagrałyśmy jeden z najlepszych meczy, punktów nie zdobyliśmy – podsumował mecz trener Michał Kubisztal.