Piłka ręczna 1 liga. Porażki SPR Orzeł Przeworsk i Orlen Upstream SRS Przemyśl z liderami [ZDJĘCIA]

SPR Orzeł Przeworsk (czerwone stroje) walczył dzielnie, ale rywal z Chrzanowa okazał się mocniejszy. Grzegorz Kostka
Nasze drużyny punktów z liderami nie zdobył, ale faworyzowanym rywalom wcale łatwo nie przyszło zdobyć ligowe punkty.

SPR Orzeł Przeworsk – MTS Chrzanów 32:38 (14:18)

Orzeł: Barnaś, Kędzior - Wlazło, Starzecki 3, Jewuła 6, Mochocki, Kubisztal 3, Pogonowski 1, Kubik 4, Świerk, Wajda 9, Małecki, Kasprzyk 1, Czapka 1, Bednarz 4. Trener Tomasz Mochocki.

Kary 10 i 14 min.

Widzów 290.

Orzeł zaczął dobrze. Szybko objął prowadzenie 2:0 a później 3:1. Lider nie zamierzał odpuszczać i po kilku chwilach prowadził już 5:4. Riposta gospodarzy była szybka i w 13 minucie “Armia Leliwa” prowadziła 9:6. Niestety w następnych minutach zdobywanie bramek przez Orła zacięło się, co wykorzystali przyjezdni odskakując na pięć trafień. Po zmianie stron, po pierwszych wyrównanych minutach, goście znów dołożyli kilka trafień i mieli już osiem bramek na plusie. Gospodarze zerwali się do odrabiania strat, jednak zdołali zbliżyć się tylko na cztery trafienia. Ekipa z Chrzanowa to bardzo doświadczony zespół i nie pozwolił w końcówce wyrwać sobie zwycięstwa.

AZS AGH Kraków - Orlen Upstream SRS Przemyśl 30:27 (15:15)

SRS: Iwasieczko, Sar, Zajdel – Kielar 5, Walczyk 1, Guzdek 7, K. Kroczek, Wachta, Surma, Kowalik 3, Mróz 2, Hoim 3, M. Kroczek 3, Kubisztal 1, Kulka 2. Trener Tomasz Kulka.

Kary 10 i 10 min.

Widzów 70.

W pierwszych minutach przemyślanie zaskoczyli akademików i szybko objęli prowadzenie 4:1. Gospodarze odpowiedzieli serią czterech bramek z rzędu. Do końca pierwszej połowy gra była wyrównana, naprowadzeniu byli raz jedni raz drudzy. Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, zespół z miasta nad Sanem odskoczył na trzy trafienia, po czym pozwolił miejscowym na odrobienie strat. Ostatnie dziesięć minut zdecydowało o losach meczu. AZS AGH trafił sześć razy przy czterech bramkach przemyślan i zaksięgował zwycięstwo.