Piłka ręczna, 1 liga. SPR JKS San Jarosław pokonał w Warszawie Uniwersytet. Skuteczny pościg jarosławianek

Amanda Szymborska (z piłką) była najskuteczniejsza na boisku.
Amanda Szymborska (z piłką) była najskuteczniejsza na boisku. Grzegorz Kostka
JKS do Warszawy pojechał po zwycięstwo i plan wykonał, choć wcale łatwo nie było.

Ostatni w tabeli Uniwersytet, który przegrał do tej pory wszystkie mecze, mocno się postawił. Pierwsza połowa należała do gospodyń, które zadziwiające łatwo dochodziły do pozycji rzutowych i z dobrą skutecznością wykorzystywały je. Uniwersytet w tej odsłonie zdobył aż osiemnaście bramek, co nie wystawia dobrej oceny jarosławskiej defensywie. Przyjezdne w ataku, podobnie jak w obronie, również nie błyszczały, zdobywając tylko dwanaście goli, a pierwszego gola rzuciły dopiero w piątej minucie, za sprawą skutecznie wykonanego rzutu karnego przez Amandę Szymborska, przy stanie 4:0.

Po zmianie stron przyjezdne ostro wzięły się do roboty, poprawiły grę w obronie i przyśpieszyły rozgrywanie akcji ofensywnych, co przełożyło się na stopniowe odrabianie strat. Decydujący o losach rywalizacji był ostatni kwadrans. Wtedy to wpierw nasz zespół rzucił osiem bramek z rzędu, by za chwilę do rzucić jeszcze trzy następne pod rząd. W tym fragmencie gry gospodynie zdołały do jarosławskiej bramki trafić tylko dwa razy. W całym meczu najskuteczniejszą zawodniczką była Amanda Szymborska, która rzuciła osiem bramek, wtórowała jej Iga Wicińska autorka sześciu trafień.

Uniwersytet Warszawski - SPR JKS San Jarosław 27:32 (18:12)

JKS San: Kulpa - Borowska 1, Wicińska 6, Bartoszek 4, Zięba 3, Stachowicz 3, Piorun, Świerk, Biedroń, Wojtaszek, Pazdro 2, Motowidło 1, Szymborska 8, Dębowska 4. Trener: Michał Kubisztal

Kary: 8 i 6 min.

W tabeli po rozegraniu niepełnych czternastu serii gier na prowadzeniu AZS AWF Warszawa z dorobkiem 36 punktów. Nasz zespół plasuje się na ósmej pozycji z 11 punktami.