Piłka ręczna 1 liga. SPR Orzeł Przeworsk przegrał z KSSPR Końskie [ZDJĘCIA]

SPR Orzeł Przeworsk (białe koszulki) przegrał z KSSPR Końskie.
SPR Orzeł Przeworsk (białe koszulki) przegrał z KSSPR Końskie. Grzegorz Kostka
Sobotni mecz obie drużyny na długo zapamiętają, a wszystko to dzięki postawie dwójki sędziowskiej, która momentami kompletnie nie wiedziała co się dzieje na boisku.

SPR Orzeł Przeworsk – KSSPR Końskie 25:28 (11:13)

SPR Orzeł: Barnaś, Szczepaniec, Kędzior - Wlazło, Mroszczyk, Starzecki 9, Jewuła 2, Dutka, Kubisztal 3, Świerk 2, Małecki 1, Czapka, Kubik 5, Bednarz 3 cz [51-gradacja kar]. Trener Michał Kubisztal

Kary: 18 i 12 min

Widzów: 100.

Zaznaczyć jednak na początku trzeba, że to nie sędziowie są winni porażki Orła, tylko kiepska skuteczność. Jeszcze mecz na dobre się nie rozkręcił a Orzeł miał na swoim koncie już dwie kary, a goście prowadzili dwoma trafieniami. Miejscowi szybko jednak odrobili straty i wyszli na prowadzenie 5:4. Kolejne minuty to zażarta walka o każdą piłkę. Kibice oglądali dużo fauli, nie udanych za grań, a mało bramek. Goście ponownie wyszli naprowadzenie w dziewiętnastej minucie (8:7). Niestety końcówka pierwszej odsłony należała do gości, oni to wykazali się lepszą skutecznością i na przerwę zeszli z zaliczką dwóch trafień.

Po zmianie stron miejscowi błyskawicznie odrobili straty i zaczęli budować sobie przewagę, która w trzydziestej ósmej minucie wynosiła dwie bramki. Z biegiem czasu gospodarze zaczęli odczuwać braki kadrowe podstawowych zawodników, ale również Orzeł zaczął marnować dobre okazje do zdobycia bramki. Przyjezdni stopniowo zbliżali się do Orła, i już po pięciu minutach doprowadzili do remisu, a w pięćdziesiątej czwartej minucie mieli cztery bramki zapasu. Wydawało się, że jest już po meczu, gospodarze jednak złapali drugi oddech i zerwali się do pościgu. Cztery zdobyte bramki w trzy minuty pozwoliły im złapać kontakt z rywalem. Co z tego, skoro mając szansę na doprowadzenie do remisu spudłowali. Wykorzystali to goście odskakując na dwie bramki. Orzeł miał kolejne szanse na poprawienie wyniku, zwłaszcza że świetnie bronił Grzegorz Barnaś. Historia jednak znów się powtórzyła i miejscowi znów nie potrafili kolejnych rzutów zamienić na bramkę. W końcu przyjezdni trafili po raz 28 i przypieczętowali swoje zwycięstwo. Orzeł ma do rozegrania jeszcze jedno spotkanie, które zdecyduje czy przeworszczanie swój debiutancki sezon w pierwszej lidze zakończą na szóstej czy siódmej lokacie, co jak na beniaminka jest dobrym wynikiem, choć gdyby nie kontuzje w końcówce sezonu, miejsce to na pewno byłoby wyższe.