Piłka ręczna 1 liga. Zwycięstwo SPR Orzeł Przeworsk, porażka Orlen Upstream SRS Przemyśl [ZDJĘCIA]

SPR Orzeł Przeworsk (czerwone stroje) wygrał, ale troszkę nerwów nadszarpnął
SPR Orzeł Przeworsk (czerwone stroje) wygrał, ale troszkę nerwów nadszarpnął Grzegorz Kostka
Tym razem tylko Orzeł mógł cieszyć się ze zwycięstwa, które trochę na swoje życzenie wisiało na włosku. Przemyślanie z Końskich wracają bez punktów.

KSSPR Końskie - Orlen Upstream SRS Przemyśl 31:19 (14:10)

SRS: Iwasieczko, Sar – Kielar 7, Walczyk, Guzdek 4, K. Kroczek, Wachta, Surma 1, Kowalik 1, Mróz 2, Hoim 2, M. Kroczek 1, Ma. Kubisztal, Wrześniowski, Kulka 1. Trener Krzysztof Błażkowski.

Kary 8 i 4 min.

Widzów 290.

Po pierwszych wyrównanych minutach, gospodarze stopniowo budowali swoja przewagę, która na koniec pierwszej polowy wynosiła cztery bramki. Po przerwie miejscowi stopniowo dorzucali kolejne bramki do swojej przewagi, jednak nic nie wskazywało na tak wysoka porażkę. O rozmiarach zwycięstwa ekipy z Końskich zdecydowało ostatnie dziesięć minut, które to gospodarze wygrali 6:1.

SPR Orzeł Przeworsk – AZS UMCS Lublin 30:29 (21:13)

Orzeł: Barnaś, Kędzior - Wlazło, Jewuła, Mochocki 1, Mi. Kubisztal 2, Pogonowski 1, Świerk 2, Wajda 10, Małecki 4, Kasprzyk 7, Czapka 1, Bednarz 2. Trener Tomasz Mochocki.

Kary 10 i 8 min.

Widzów 200.

Orzeł w pierwszej połowie grał wyśmienicie w obronie, ale i bardzo skutecznie w ataku. Przełożyło się to na siedem bramek na plusie do przerwy, a kibice na trybunach zastanawiali się jak wysoko wygrają gospodarze. Po przerwie na boisku rolę się odmieniły. Miejscowi mieli problem z kończeniem swoich akcji, zaś przyjezdni stopniowo odrabiali straty. W końcu w 48 minucie doprowadzili do remisu. Orzeł szybko odpowiedział dwoma bramkami i wydawało się, że opanował sytuację. Po chwili jednak przyjezdni znów doprowadzili do stanu remisowego. Ostatnie minuty były bardzo nerwowe, sytuacji nie ostudzili też sędziowie, którzy w decydujących minutach, nie do końca panowali nad meczem. Losy meczu rozstrzygnęły się tuż przed końcową syreną. Za faul na Michale Kubisztalu sędziowie podyktowali rzut karny, który na 10 sekund przed końcową syreną na bramkę zamienił Marcin Wajda, dając zwycięstwo „Armii Leliwa”.