Piłka ręczna. Dobry weekend podkarpackich drużyn. Przegrał tylko JKS San Jarosław [ZDJĘCIA]

kostek
SPR Orzeł Przeworsk (biało-czerwone stroje) wygrał z KSSPR Końskie.
SPR Orzeł Przeworsk (biało-czerwone stroje) wygrał z KSSPR Końskie. Grzegorz Kostka
Z podkarpackich drużyn przegrał tylko JKS San Jarosław. Zwycięstwa odniosły ekipy z Rzeszowa, Mielca, Przeworska i Przemyśla.

1 liga kobiet kobiet

Handball Rzeszów - SMS II Lublin 40:20 (20:12)

Handball: Kulpa, Łukasiak, Pełzak - Ginalska 3, Płocica 5, Perykasza, Skoczeń, Szczęsna 7, Barnowska 6, Puchalska 3, Stapińska 6, Kwater 1, Zielonka 3, Tomaszewska 3, Jamrozik 3, Dymnicka. Trener Jakub Bober.

Kary 10 i 8 min.

Widzów 100.

Rzeszowianki nowy sezon rozpoczęły od wysokiego zwycięstwa. Jedynie w pierwszych minutach przyjezdne próbowały nawiązywać walkę, później z każdą minutą gospodynie powiększały swoja przewagę, która na koniec meczu wyniosła aż dwadzieścia bramek. Trener Jakub Bober dał pograć wszystkim zawodniczkom, a najwięcej bramek rzuciła Antonina Szczęsna.

Marcovia Marki - JKS San Jarosław 40:17 (24:5)

JKS San: Pal – Szczotka 9, Chrobak, Czapla 5, Gacek, Świerk, Hawryluk 2, Kasprzykowska, A. Leśniak 1, J. Leśniak, Piątek, Srebro. Trener Michał Kubisztal. Trener Michał Kubisztal.

O tym meczu jarosławska ekipa powinna jak najszybciej zapomnieć. Jarosławianki w pierwszej połowie zdobyły tylko pięć bramek, a w obronie kompletnie nie radziły sobie z gospodyniami. Po przerwie było już trochę lepiej, jednak czterdzieści straconych bramek chluby nie przynosi, nawet biorąc pod uwagę fakt, że ten zespół dopiero się zgrywa.

Liga Centralna meżczyzn

MKS Wieluń - Handball Stal Mielec 23:36 (8:14)

Handball Stal: Dekarz 1, Novikov – Kotliński 6, Valyntsau 5, Kowalik 2, Napierała 4, Smoliński 3, Stefani 4, Goliszewski 2, Przychodzeń 4, Osmola 2, Światłowski 3. Trener Tomasz Sondej.

Widzów 183.

Stal po przełamaniu w zeszłej kolejce pewnie wygrała w Wieluniu. Miejscowi pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 11 minucie. Mielczanie, mając pięć bramek zaliczki po 11 minutach, mogli spokojnie, kontrolować przebieg spotkania. W drugiej połowie Stal dorzuciła, kolejne bramki do swojej przewagi. Poza bramkarzem Novikowem wszyscy, którzy wystąpili w meczu po stronie gości, rzucili choćby jedną bramkę.

1 liga mężczyzn

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Orlen Upstream SRS Przemyśl 28:30 (14:14)

SRS: Nowak, Sar, Iwasieczko, Zajdel – Kielar 1, Skawiński 4, Walczyk 2, Guzdek 2, Kubik 3, Mróz 3 cz [60-faul], Paw 1, Makuła, Świt, Hoim, Bykowski, Kulka. Trener Jarosław Knopik.

Kary 12 i 12 min.

Widzów 100.

Przemyślanie zaczęli dobrze, po kwadransie prowadzili 10:5. Niestety dla nich ostatnie dziesięć minut zupełnie im nie wyszło. Miejscowi zdobyli siedem goli przy tylko dwóch trafieniach gości. Pierwszy kwadrans drugiej odsłony był bardzo wyrównany. W 47 minucie przyjezdni odskoczyli na dwie bramki, co zapewniło im spokojniejszą grę. Na trzy minuty przed końcem przemyślanie prowadzili już czteroma bramkami. Później trafiali już tylko gospodarze, ale zabrakło im już czasu, aby odrobić straty.

SPR Orzeł Przeworsk – KSSPR Końskie 30:23 (16:13)

Orzeł: Barnaś, Kędzior - Wlazło, Starzecki 3, Jewuła 4, Mochocki 1, Dutka 3, Świerk, Małecki 4, Wajda 5, Curzytek 2, Czapka 6, Kubisztal, Bednarz 2. Trener Tomasz Mochocki.

Kary 12 i 8 min.

Widzów 200.

Orzeł zaczął wyśmienicie, już po 6 minutach prowadził 5:1. Goście próbowali odrabiać straty, ale jak tylko zbliżali się na jedna bramkę, miejscowi podkręcali tempo i znów odskakiwali. W drugiej połowie gospodarze w pełni kontrolowali mecz, prowadzili już nawet dziewięcioma trafieniami. Na pochwałę zasłużyli obaj bramkarze Orła, Grzegorz Barnaś i Samuel Kędzior, którzy raz po raz popisywali się udanymi interwencjami.

2 liga mężczyzn

Handball Stal II Mielec – SMS III Kielce 19:38 (6:16)

Handball Stal: Maj, Tara - Żyła, Kilian, Styczeń, Paleń, Smoliński, Jackowski, Borowiecki, Sowa, Rybicki, Dzierga, Osmola, Mroczka, Mikielewicz. Trener Adam Babicz.

Mielczanie niewiele mieli dopowiedzenia w pojedynku z trzecim zespołem SMS. Goście już do przerwy wypracowali sobie dziesięć bramek zaliczki i mogli spokojnie grać sobie po przerwie.

Rokitnica – Grunwald 20:26 (12:12);
Wybicki - Siódemka 31:32 (17:15);
MOSiR – AZS AGH 39:34 (20:20);
Hutnik – Jedynka 29:18 (13:6).

Handball Stall II Mielec zajmuje 12 miejsce z zerowym dorobkiem punktowym.