Piłka ręczna. Drugoligowe derby Podkarpacia po raz drugi dla SPR-u Orła. Przeworszczanie wygrali z rezerwami SPR Stali Mielec 41:27

Orzeł Przeworsk (czerwone stroje) po raz drugi wygrał z rezerwami Stali Mielec.
Orzeł Przeworsk (czerwone stroje) po raz drugi wygrał z rezerwami Stali Mielec. fot. Krzysztof Zięba
Rewanżowe drugoligowe derby Podkarpacia znów padły łupem SPR Orła Przeworsk. Zespół Sebastiana Pelca wygrali z rezerwami SPR Stali Mielec 41:27.

Pierwsza połowa była dość wyrównana, miejscowi w okresie od 10. do 20. minuty rzucili kilka bramek i prowadzili. Od stanu 13:12 w 21. minucie goście włączyli drugi bieg i rzucili kolejne pięć bramek. Osiągnięta przewaga pozwoliła gościom na wygranie pierwszej odsłony.

Po przerwie zespół z Przeworska zdecydowanie poprawił grę defensywną, pozwalając rzucić gospodarzom tylko dziesięć goli. Dobra defensywa nakręcała przyjezdnych do skutecznej gry w ataku, czego efektem szybko wypracowana 10-bramkowa przewaga, która pozwoliła im na spokojne kontrolowanie boiskowych wydarzeń już do końcowej syreny.

- Po długiej przerwie troszkę obawialiśmy się tego meczu, nie do końca wiedzieliśmy, w jakiej jesteśmy kondycji. Jestem bardzo zadowolony z chłopaków, zagraliśmy na 70% skuteczności w ataku. W pierwszej połowie troszkę nam bramka nie pobroniła, bo tylko dwa rzuty były odbite. Po przerwie bramkarze dobrze się włączyli i nasza gra obronna była dobra, co spowodowało dużą liczbę przechwytów i kontr. Na plus rozgrywający ze swoją bardzo dobrą skutecznością. Muszę też pochwalić, Jakuba Wańkowicza, który kończy już granie, a wykazał się stuprocentową skutecznością rzutów – podsumował mecz trener Orła, Sebastian Pelc.

SPR Stal II Mielec - SPR Orzeł Przeworsk 27:41 (17:21)

Stal II: Polak, Trojanowski – Draguła 1, Smoliński, Osmola 4, Paleń 1, Nadzieja 2, Chudzik 3, Krzysztofek 2, Kilian 2, Sobczyk 7, Polechoński 1, Czernecki, Dzierga 1, Wilk 3. Trener Tomasz Sondej.

Orzeł: Maj, Kędzior – Kozdroń 9, Czapka 7, Styczeń 4, Bakowski, Litwińczuk 3, Gancarz 5, Thomas, Michalik 1, Andrusiewicz, Balawejder 2, Świerk 6, Karabanowski, Wańkowicz 4. Trener Sebastian Pelc.

Sędziowali: Pieczonka i Szestakow (Rzeszów)
Kary: 8 i 6 minut.

Pozostałe wyniki:
VIVE II Kielce – Azoty II Tarnów 22:26 (14:10);
SMS II Kielce – Politechnika Kielce przełożony.
Pauza Buskowianka Busko.

Po rozegraniu niepełnych dziesięciu serii gier, na czele ligowej tabeli znajduje się SMS II z dorobkiem 21 punktów. Orzeł plasuje się na piątym miejscu i zgromadził 13 oczek, zaś Stal II jest siódma z dorobkiem czterech punktów.