Piłka ręczna. Pierwsze zwycięstwa Handball Stali Mielec i Orlean Upstream SRS Przemyśl

Szczypiorniści z Mielca wygrali pierwszy ligowy mecz w sezonie 2023/24.
Szczypiorniści z Mielca wygrali pierwszy ligowy mecz w sezonie 2023/24. Handball Stal Mielec
Handball Stal Mielec w końcu wygrała. We własnej hali pokonała Miedź Legnicę. SRS Przemyśl rozgrywki w 1 lidze rozpoczął od zwycięstwa nad UMCS Lublin.

Liga Centralna

Handball Stal Mielec – Siódemka Miedź Legnica 30:28 (16:14)

Handball Stal: Dekarz, Novikov, Maj – Nowak, Kotliński 2 cz [43-faul], Graczyk, Valyntsau 5, Kowalik, Napierała 8, Kaźmierczak 1, Smoliński, Stefani 4, Goliszewski 4, Przychodzeń 3, Osmola, Światłowski 3. Trener Tomasz Sondej.

Kary 10 i 12 min.

Widzów 500.

Mielczanie rozpoczęli wyśmienicie, po sześciu minutach prowadzili 4:0. Znakomicie w bramce Stali spisywał się Dawid Dekarz, który momentami swoimi interwencjami doprowadzał do rozpaczy zawodników gości. Miejscowi grali spokojnie i pewnie w ataku utrzymując cztery, pięć bramek przewagi. W końcowych minutach dwa błędy w ataku Stali, pozwoliły przyjezdnym po kontrach zmniejszyć dystans do dwóch trafień. Początek drugiej połowy nie był najlepszy dla gospodarzy. Miedź dość szybko odrobiła straty i w 36 minucie notowano remis po 19. W kolejnych minutach Stal znów odskoczyła na dwa gole. W 45 minucie przyjezdni znów doprowadzili do remisu po 23, a po trzech kolejnych minutach wyszli na pierwsze w tym meczu prowadzenie. Stal jednak w porę się obudziła i znów wywalczyła dwie bramki przewagi, którą udało się dowieźć do końcowej syreny.

1 liga grupa D

Orlen Upstream SRS Przemyśl - AZS UMCS Lublin 32:30 (15:15)

SRS: Nowak, Sar, Iwasieczko, Zajdel - Kielar 5, Skawiński 4, Walczyk, Guzdek 3, Kubik 4, Paw 1, Makuła 4, Świt, Hoim 2, Bykowski 2, Kulka 7. Trener Jarosław Knopik.

Kary 4 i 14 min.

Widzów 100.

Przez większą cześć pierwszej połowy na prowadzeniu byli goście. Jednak na przerwę drużyny zeszły z wynikiem remisowym, a bramkę na wagę remisu zdobył Jakub Makuła w 30 minucie. W pierwszym kwadransie po przerwie goście z Lublina odskoczyli na pięć trafień. Na szczęście dla przemyślan kolejne pięć trafień było autorstwa gospodarzy, co pozwoliło im doprowadzić do remisu. Ostatnie dziesięć minut to już ciąg dalszy dobrej gry w ataku miejscowych, dzięki czemu SRS sezon rozpoczyna od zwycięstwa.

KSSPR – AZS AGH 27:30 (15:16);
SMS II - Wisła 35:30 (19:14);
MTS – KSZO 45:34 (20:15);
Viret – SPR Górnik 37:28 (18:12).