Piłka ręczna. Zwycięstwo Handball Stali Mielec, porażka Orła Przeworsk i zwycięstwo Orlen Upstream SRS Przemyśl

SPR Orzeł Przeworsk z Zawiercia wraca bez punktów.
SPR Orzeł Przeworsk z Zawiercia wraca bez punktów. Grzegorz Kostka
Ze zmiennym szczęściem grały nasze drużyny w ligowych rozgrywkach. Zwycięstwa zanotowały ekipy Handball Stali Mielec i Orlen Upstream SRS Przemyśl. Orzeł Przeworski i drugi zespół Stali Mielec doznały porażek.

Liga Centralna mężczyzn

Autoinwest Żukowo - Handball Stal Mielec 34:42 (17:17)

Handball Stal: Dekarz, Novikov – Nowak 1, Sobczyk 1, Kotliński 7, Valyntsau 9, Kowalik 2, Napierała, Smoliński 5, Stefani 5, Goliszewski 3, Przychodzeń 1, Osmola, Światłowski 8. Trener Tomasz Sondej.

Kary 4 i 8 min.

Widzów 200.

Stal nabiera tempa. Po fatalnym stracie ligi wygrała trzeci raz z rzędu i pierwszy raz w tym sezonie przekroczyła 40 bramek. Ponad połowę bramek zdobyła trójka: Valyntsau, Kotliński, Światłowski.

Początek nie był zbyt udany dla gości. Po czterech minutach miejscowi prowadzili 3:0. Przyjezdni pierwszego gola zdobyli dopiero w piątej minucie. Z czasem jednak mielczanie złapali odpowiedni rytm i w trzynastej minucie doprowadzili do wyrównania (po osiem). Remisowy wynik notowano również po pierwszej połowie. Gra na styku utrzymywał się aż do trzydziestek dziewiątej minuty, kiedy to po raz ostatni na tablicy wyników zanotowano remis. W kolejnych minutach mielczanie zaczęli trafiać raz po raz, a miejscowi mieli problem ze sforsowaniem dobrze grającego bloku defensywnego gości. Do końcowej syreny Stal kontrolowała już mecz, powiększając swoja przewagę bramkową, która ostatecznie wyniosła osiem bramek i pewnie zgarnęła komplet punktów. Dzięki temu zwycięstwu mielczanie awansowali na czwartą pozycję i powolutku wracają do czołówki ligowej tabeli.

1 liga grupa 4

Viret Zawiercie - SPR Orzeł Przeworsk 36:35 (18:15)

Orzeł: Kędzior - Wlazło, Starzecki 6, Jewuła 6, Mroszczk, Mochocki 2, Świerk 3, Małecki 2, Wajda 9, Curzytek 2, Czapka 2, Kubisztal, Bednarz 3. Trener Tomasz Mochocki.

Kary 14 i 14 min.

Widzów 299.

To był bardzo zacięty i wyrównany mecz. W pierwszej połowie grana styku toczyła się praktycznie cały czas. Tuz przed przerwą miejscowi wypracowali sobie trzy bramki zaliczki. Przewagę tą miejscowi powiększyli w pierwszych minutach po przerwie. Orzeł szybko rzucił dwie bramki z rzędu i ponownie zrobiło się trzy bramki na plusie po stronie miejscowych. Przyjezdni na jedną bramkę zbliżyli się w 52 min. Niestety Viret odpowiedział dwoma trafieniami z rzędu. Orzeł odrobić straty próbował do ostatniej minuty, jednak na całkowite odrobienie strat za brakło już czasu i trzy punkty pozostały w Zawierciu.

Orlen Upstream SRS Przemyśl - Wisła Sandomierz 32:31 (18:17)

SRS: Nowak, Sar, Iwasieczko, Zajdel – Kielar, Skawiński 2, Walczyk 5, Guzdek 1, Kubik 3, Mróz 4, Paw 4, Makuła 1, Świt 5, Hoim, Bykowski 3, Kulka 4.. Trener Jarosław Knopik.

Kary 12 i 16 min.

Widzów 230.

Pozostająca bez punktu Wisła zawiesiła wysoko poprzeczkę przemyślanom. Miejscowi w pierwszej połowie wywalczyli minimalna, jedno bramkową zaliczkę i tę przewagę utrzymali do końcowej syreny, choć w końcówce ekipa gości mocno postraszyła gospodarzy. Tym samym przemyska drużyna zachowała miano niepokonanej.

2 liga grupa 4

Handball Stal II Mielec – Grunwald Ruda Śląska 15:33 (9:15)

Handball Stal: Maj, Tara - Paleń 1, Kilian, Styczeń 1, Sowa 1, Król 6, Jackowski 1, Borowiecki, Rybicki 3, Mroczka 2, Dzierga, Mikielewicz. Trener Adam Babicz.

Młody mielecki zespół w pojedynku z liderem nie miał wiele do powiedzenia. Śląska ekipa już do przerwy wypracowała sobie sześć bramek przewagi i mogła spokojnie po przerwie kontrolować grę. Mielczanie w drugiej odsłonie rzucili tylko sześć bramek.

Rokitnica – Jedynka 34:26 (17:10);
Vive II – Hutnik 42:32 (18:13);
AZS AGH II – ASPR 32:26 (17:12);
Siódemka - MOSiR 40:32 (22:19);
SMS III – Wybicki 31:27 (13:10).

Po rozegraniu 4 serii meczów, Handball Stal II Mielec zajmuje 12 miejsce z zerowym dorobkiem punktowym.