Piłkarz z Przemyśla na testach w drużynie Młodej Ekstraklasy

Łukasz Solski
Na zdjęciu Mateusz Wanat.
Na zdjęciu Mateusz Wanat. Łukasz Solski
23-letni wychowanek III-ligowej Polonii Przemyśl Mateusz Wanat, wziął udział w meczu kontrolnym drugiej drużyny ekstraklasowej Korony Kielce.

Mateusz Wanat zaliczył udany występ w wewnętrznym meczu (2x35 min) pomiędzy zawodnikami z pierwszej drużyny Korony, a graczami Młodej Ekstraklasy kieleckiego klubu. Przemyślanin już w 11. minucie mógł strzelić bramkę - trafił jednak w poprzeczkę. W 29. minucie ataki młodych zawodników zostały udokumentowane golem. Dobrym dośrodkowaniem popisał się Piotr Piwowar, a piłkę do pustej bramki skierował Wanat. Mecz zakończył się wynikiem 2-2 (1-1).

- Zawodnik nie brał udziału w treningach z pierwszym zespołem. Przyglądano mu się tylko pod kątem drugiej drużyny - mówi o piłkarzu Polonii Przemyśl rzecznik prasowy Korony Kielce, Paweł Jańczyk. - W najbliższym czasie będzie obserwowany przez kielecki klub, jednak ciężko mówić o konkretach jeśli chodzi o jego dalszą przyszłość w Koronie - dodaje.

W sezonie 2011/2012 Mateusz Wanat rozegrał w barwach przemyskiej Barcelonki 26 spotkań - strzelił sześć bramek.