Piłkarze i kibice Stali zagrali w meczu wigilijnym

Tomasz Leyko
Kibice (niebieskie stroje) zagrali z piłkarzami już po raz dziewiąty. Pierwszy z prawej Bogusław Wyparło. Tomasz Leyko
Był to już dziewiąty pojedynek rozegrany w wigilię Bożego Narodzenia. Po raz drugi wygrała drużyna kibiców, ale po rzutach karnych. W podstawowym czasie gry był remis 4-4.

Mecz trwał 2 x 35,5 minuty czyli łącznie grano 71 minut na 71-lecie klubu. Pojedynek był też pożegnaniem z sektorem nr 5, czyli miejscem z którego zwykle fani mieleckiej Stali prowadzili doping, jeszcze w ekstraklasie. Z tej okazji kibice przygotowali atrakcje pirotechniczne. Teraz górne trybuny mają być rozebrane, bo wiosną rusza remont całego obiektu.

Przed spotkaniem połamano się opłatkiem. W meczu w barwach kibiców wystąpił Bogusław Wyparło, obecnie bramkarz ŁKS-u Łódź i wychowanek mieleckiej Stali, z którą debiutował w ekstraklasie. W I połowie zagrał w ataku i zdobył bramkę. Po przerwie stanął między słupkami.