Piłkarze ręczni Danii pomogli Polakom. Powalczymy o igrzyska

Przemysław Markocki
Karol Bieleci (nz,) i koledzy dostaną jeszcze szansę walki o igrzyska w Londynie. Tomasz Leyko
Piłkarze ręczni reprezentacji Danii pokonali Serbów w finale mistrzostw Europy 21-19. To oznacza, że Polacy w dalszym ciągu maja szansę na grę w igrzyskach olimpijskich w Londynie.

O mistrzostwa świata z Litwą

Reprezentacja Polski w rundzie play-off eliminacji mistrzostw świata 2013 zmierzy się z Litwą. O awans biało-czerwoni zagrają w dniach 9/10 i 16/17 czerwca. Pierwszy mecz zostanie rozegrany na Litwie. Zwycięzca awansuje bezpośrednio do MŚ, które w przyszłym roku odbędą się w Hiszpanii.

Duńczycy pokonali reprezentację Serbii w niedzielnym finale mistrzostw Europy i przedłużyli nadzieje Polaków na udział w zbliżających się igrzyskach olimpijskich.

Dzięki wygranej Dania zwolniła miejsce w kwietniowym turnieju kwalifikacyjnym, które - jako ósma drużyna ostatnich mistrzostw świata - zajmą właśnie biało-czerwoni.

Sam pojedynek finałowy od pierwszych minut był bardzo zacięty. Obydwie drużyny grały bardzo dobrze w obronie, a świetnymi interwencjami popisywali się bramkarze. Do przerwy wynik był bardzo niski, a Dania prowadziła zaledwie 9-7.

Początek drugiej odsłony to szybkie ataki Duńczyków, którzy rzucili cztery bramki z rzędu. Kolejne minuty jednak znów należały do Serbów, którzy szybko zmniejszyli straty.

W samej końcówce różnice były minimalnie, ale Serbom zabrakło zimnej krwi i mimo kilku znakomitych okazji ostatecznie przegrali 19-21.
Najskuteczniejszym zawodnikiem Duńczyków był Mikkel Hansen, który rzucił 9 bramek.

We wcześniejszym meczu o brązowy medal Chorwacja pokonała Hiszpanię 31:27 (13:12).

Turniej kwalifikacyjny o awans do igrzysk olimpijskich w Londynie odbędzie się w dniach 6-8 kwietnia w Hiszpanii. Oprócz gospodarzy i Polski udział wezmą w nim także Algierczycy oraz Serbowie.