Piłkarze ręczni Handballu Stali Mielec pokonali Chrobrego Głogów. To ich pierwsza wygrana w tym sezonie. Stal uciekła z ostatniego miejsca

bell
Hanbdall Stal Mielec potrafi dobrze grać i wygrywać. Udowodniła to z Chrobrym
Hanbdall Stal Mielec potrafi dobrze grać i wygrywać. Udowodniła to z Chrobrym Handball Stal Mielec/facebook
Piłkarze ręczni Handballu Stali Mielec w 8. Kolejce PGNiG Superligi pokonali po zaciętym meczu Chrobrego Głogów 30:27. To pierwsze zwycięstwo mieleckiej drużyny w tym sezonie, która w ostatnich dwóch spotkaniach zdobyła cztery punkty i opuściła ostatnie miejsce w tabeli.

Mielczanie kazali sobie i swoim kibicom, wystawiając ich na ciężką próbę, czekać aż osiem kolejek na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Zdeterminowani w sobotę końcu się przełamali. Po twardej walce, ciekawym spotkaniu pokonali Chrobrego trzema bramkami. MVP tego wyrównanego starcia został Damian Procho, bramkarz Stali, który bronił z 33-procentowa skutecznością.

Stalowcy prowadzili z bardzo krótkimi przerwami niemal przez cały mecz. Oczywiście, mieli też słabsze momenty, kiedy trafiali w dogodnych sytuacjach, ale walczyli z uporem i werwą. W końcówce pierwszej połowy wypracowali sobie 4- bramkowa przewagę. Jednak drugą część zaczęli nerwowo.

Goście po dwóch trafieniach Marcela Zdobylaka zmniejszyli straty do dwóch bramek. Po kilku niepotrzebnych faulach gospodarzy i grze w osłabieniu, co skrzętnie wykorzystał grający w podwójnej przewadze Chrobry, goście odrobili straty . W 39. min Zdobylak wyrównał na 17:17, a chwilę późni ej Dawid Przysiek dał gościom prowadzenie (18:17). Mielczanie nie stracili jednak głowy i rezonu. W 44. min Grzegorz Sobut bezbłędnie wycelował i trzeci raz z rzędu trafił z rzutu karnego i miejscowi przeważali 20:19, a za chwilę 22:20. Chrobry nie pasował i zmniejszał straty. Jednak na 8 minut przed końcem mająca lepsza skuteczność Stal po trafieniach Antonio Pribanica i Dzianisa Wołyncewa zwiększyła przewagę do trzech trafień (25:22). Miljan Ivanowić po przechwycie zwiększył dystans do czterech goli (26:22). Kiedy ten sam zawodnik zdobył 29. bramkę dla swojej drużyny (29:25) Stal była już pewna jakże cennego zwycięstwa. Autorem 30. bramki był Sobut, który trafił do siatki Chrobrego kolejny raz z rzutu karnego.

Handball Stal Mielec – Chrobry Głogów 30:27 (15:11)

Stal: Procho (11/33 - 33 proc.), Dekarz - Ivanović 7, Sobut 5/5, Pribanić 4, Smolikow 4, Wojdak 3, Wołyncew 2, Petrović 2, Monczka 2, Krupa 1, Ruhnke, Graczyk, Adamczuk, Nowak. Trener Rafal Gliński.

Chrobry: Derewiankin (6/25 - 24 proc.), Stachera (3/14 - 21 proc.) - Matuszak 6, Przysiek 5/3, Zdobylak 4, Włoskiewicz 4, Krzysztofik 2, Kosznik 2, Orpik 1, Grabowski 1, Paterek 1, Styrcz 1, Skiba, Warmijak, Krzywicki, Jamioł. Trener Witalij Nat.