Piłkarze z Jasła, Mielca i Przemyśla w turnieju Adidasa

Marcin Jastrzębski
Nz. młodzi mielczanie.
Nz. młodzi mielczanie. fot. stalmielec.futbolowo.pl
Na warszawskiej Agrykoli rozegrano finał turnieju Adidas Football Challenge. Poznaliśmy zwycięzców w czterech kategoriach wiekowych. W jednej z nich (do 9 lat) zwyciężyła Szóśtka Jasło.

W nagrodę młodzi jaślanie wyjadą na obóz treningowy do niemieckiej Norymbergi. Piłkarze z Jasła grali w dwóch meczach finałowych - w kategorii U-9 i U-11. W tej drugiej kategorii, musieli uznać wyższość Warty Poznań.

Zaś dziewięciolatkowie w decydującym meczu pokonali 2-1 Widok Skierniewice. Piłkarze z Jasła otrzymali także nagrody indywidualne. Najlepszymi zawodnikami zostali: Michał Rakoczy (U-9) oraz Kacper Szura (U-11), a najlepszym bramkarzem został Łukasz Lepucki (U-9).

W kategorii U-13 drugie miejsce zajęli piłkarze SMS-u Mielec, którzy dopiero w ścisłym finale musieli uznać wyższość Korony Kielce. W zawodach uczestniczyli także młodzi piłkarze Polonii Przemyśl (U-13).

Przebieg

Do Warszawy zawitały najlepsze zespoły wyłonione w pięciu turniejach eliminacyjnych adidas Football Challenge. Bardzo wysoki poziom rywalizacji mieli przyjemność obserwować Maciej Iwański oraz Ariel Borysiuk.

Były piłkarz Legii, a obecnie zawodnik tureckiego Manisasporu był świadkiem sobotnich spotkań w kategorii do 9 i do 11 lat. Starszych piłkarzy w kategoriach U-13 i U-15 odwiedził 19 letni gwiazdor Legii Warszawa.

Marzący o występach na UEFA EURO 2012 Ariel Borysiuk wspominał swój niedawny udział
w podobnych turniejach młodzieżowych podkreślając, iż obecnie organizacja rozgrywek tego typu stoi na zdecydowanie wyższym poziomie. Widoczne postępy czynią także młodzi piłkarze.

Walka o nagrodę główną i wyjazd na obóz piłkarski do niemieckiej Norymbergi była niezwykle zacięta i dostarczała licznie zgromadzonej publiczności wielu emocji. W obu sobotnich finałach grali młodzi zawodnicy z UKS 6 Jasło.

Ostatecznie triumfowali tylko w kategorii do lat 9, pokonując 2:1 Widok Skierniewice. Ich starsi koledzy w kategorii U-11 musieli uznać wyższość Warty Poznań, która odniosła pewne zwycięstwo 3:0.

Niedzielne zmagania toczyły się pod dyktando dwóch drużyn z południa kraju. Wśród trzynastolatków swą dominację potwierdzili piłkarze Korony Kielce, pokonując w finale SMS Mielec 2:0.

W najstarszej kategorii U-15 bramkę na wagę zwycięstwa w ostatnim meczu tegorocznych zmagań adidas Football Challenge zdobył Kamil Kuczak z Wisły Kraków. Został on wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju w swojej kategorii wiekowej i zapewnił swojej drużynie złote medale i cenne nagrody.

Mając w pamięci motto tegorocznych rozgrywek adidas Football Challenge "Wejdź do świata profesjonalnej piłki" czekamy na dalszy rozwój karier młodych zawodników i mamy nadzieję
w niedalekiej przyszłości zobaczyć kilku z nich na boiskach ekstraklasy.