Piorunująca końcówka Ekoballu Sanok dała mu wygraną nad Unią Nowa Sarzyna [ZDJĘCIA]

Bartosz Błażewicz
Ekoball Stal Sanok pokonał u siebie Unię Nowa Sarzyna 3:0.
Ekoball Stal Sanok pokonał u siebie Unię Nowa Sarzyna 3:0. Tomasz Sowa
Wynik fałszuje obraz meczu, bardzo zaciętego, bo do 86. min sanoczanie prowadzili tylko 1-0. Jednak końcówka była w ich wykonaniu piorunująca.

EKOBALL STAL SANOK – UNIA NOWA SARZYNA 3-0 (1-0)

Bramki: 1-0 Tabisz (27), 2-0 Kuzio (86), 3-0 Sieradzki (90).

Ekoball Stal: Krzanowski 6 – Kaczmarski 6, Śmietana 6, Florek 6, Wójcik 6 – Ząbkiewicz 6 (78. Suszko), Femin 6 (63. Kuzio 6), Jaklik 7, Tabisz 7 (89. Gierczak), S. Słysz 6 (74. Hydzik) – Sieradzki 6. Trener Robert Ząbkiewicz

Unia: Żuraw 5 – Bielak 5, Pieróg 5, Klocek 5, Grześkiewicz 5 – Flis 5, Florek 5 (71. M. Błajda, 78. Wośko), Sarzyński 5, Wiatr 5 (57. Madej) – K. Błajda 5, Filip 5. Trener Grzegorz Sroka

Sędziował: Jakub Koza (Dębica). Żółta kartka: Ząbkiewicz. Widzów: 150.

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy dla uczczenia zmarłej partnerki Piota Krzanowskiego, bramkarza Ekoballu. Nastrój zadumy prysnął z pierwszym gwizdkiem i zaczęła się twarda walka. Gospodarze objęli prowadzenie po dalekiej centrze, zgraniu piłki głowa przez Arkadiusza Femin i skutecznej główce Łukasza Tabisza.

Po przerwie stalowcy nieco się cofnęli, czyhając na kontry. Długo nie dawało to efektu, ale w końcówce różnicę zrobił rezerwowy Mateusz Kuzio. Najpierw po świetnym podaniu Igora Hydzika wykorzystał czystą sytuację. A w ostatniej minucie dorzucił asystę przy golu Bartosza Sieradzkiego, który założył bramkarzowi siatkę.