Piotr Michalski startuje w Seulu

Piotr Michalski przez dwa dni będzie walczył o medale
Piotr Michalski przez dwa dni będzie walczył o medale Tomasz Sowa
Piotr Michalski (Górnik Sanok) i Artur Nogal (Legia Warszawa) będą reprezentować Polskę podczas mistrzostwach świata w łyżwiarskim sprincie.

Zawody odbędą się w sobotę i niedzielę w Seulu. Tytułu bronić będzie Rosjanin Paweł Kuliżnikow, który dwa tygodnie temu był najlepszy podczas mistrzostw świata w jeździe na dystansach zarówno na 500 jak i 1000 metrów.

Właśnie na tych dystansach będą rywalizować zawodnicy w Seulu. Do klasyfikacji końcowej liczą się wyniki czterech biegów (po dwa na każdym dystansie). - Jestem pozytywnie nastawiony jak przed każdym startem. W Korei będziemy jeździć na niezbyt szybkim lodzie, wiec to wymaga wyjątkowej koncentracji i dobrego przygotowania do każdego biegu - mówi Michalski, który w Kołomnie na 500 m zajął 18. miejsce, a na 1000 m 22. - W Rosji czułem się świetnie przed zawodami. Nie było tego widać po wynikach, ponieważ popełniałem bardzo dużo błędów, co jest niedopuszczalne w sprincie. Jednak cały czas zdobywam doświadczenie właśnie na takich zawodach. Mam nadzieje ze z czasem błędów będzie mniej, a moje pozycje wyższe.

Przed rokiem wielobojowe zmagania sprinterów w Kazachstanie wygrali Amerykanka Brittany Bowe i Kuliżnikow. Artur Nogal zajął 16. miejsce, a Piotr Michalski 18. Obaj debiutowali) byli wtedy debiutantami na MŚ.