Piotr Michalski zajął 31. miejsce na 1000 m. Sanoczanin zakończył swój udział w Pjongczangu

Zaktualizowano
Piotr Michalski debiutował na igrzyskach olimpijskich. Miejsca jakie zajął chluby mu nie przynoszą, ale sam udział jest doskonałą szkołą dla młodego panczenisty z Sanoka Tomasz Sowa
Piotr Michalski ma za sobą drugi występ na Igrzyskach Olimpijskich. Panczenista Górnika Sanok zajął 31. miejsce w biegu na 1000 metrów.

Sanoczanin biegł w ósmej parze z Kazachem Stanisławem Pałkinem, obaj niemal równo wjechali na metę, ale minimalnie lepszy okazał się Kazach, który wyprzedził Michalskiego o 0,02 sekundy.

Czas Piotra 1:10.17 dał mu 11. miejsce po starcie szestanstu zawodników. Pozostała dwudziestka jednak uzyskała lepsze czasy.

Tym samym Michalski tylko nieznacznie zajął lepsze miejsce niż w biegu na 500 metrów, w którym był 33.

Złoty medal na 1000 metrów zdobył Holender Kjeld Nuis, drugi był złoty medalista na "pięćsetkę" Norweg Havard Lorentzen, a trzeci Koreańczyk Tae-Yun KIM.

Najlepszy z Polaków Sebastian Kłosiński (1:09.59) był siedemnasty, zaś Konrad Niedźwiedzki (1:10.026) 23.

Wszystko o IO Pjongczang 2018 - polub nas i bądź na bieżąco!