Piotrek Kruczek wygrał turniej o puchar Skawina Petroactiv Petit Prix

Piotr Kruczek (w czerwonej bluzie) potrafi ogrywać znacznie starszych rywali.
Piotr Kruczek (w czerwonej bluzie) potrafi ogrywać znacznie starszych rywali. archiwum
Rzeszowianin Piotrek Kruczek odniósł pierwszy znaczący sukces - wygrał prestiżowy turniej o puchar Skawina Petroactiv Petit Prix w kategorii do lat 15.

Zawody składały się z cyklu dziewięciu turniejów eliminacyjnych i finału dla najlepszych szesnastu par. Piotr, pomimo dosyć odległego, 10 miejsca po eliminacjach odrobił straty i zwyciężył w znakomitym stylu.
To nie pierwszy jego sukces. W dziesięciodniowym współzawodnictwie w ramach letniego obozu brydżowego uplasował się na 3 pozycji spośród 70 młodych adeptów z całej Polski. Kilka razy uczestniczył w turniejach dla dorosłych. Najlepsze miejsca zajmował w parze z wujkiem Tomaszem Bajorkiem.
Piotr jest uczniem V klasy SP nr 22 w Rzeszowie. W brydża sportowego gra od niedawna. Na co dzień trenuje pod okiem tarnowskiego szkoleniowca Krzysztofa Ziewacza. Wraz z innymi z Tarnowa uczestniczy w brydżowych spotkaniach za pośrednictwem Internetu i platformy BBO. Na Piotrka czekają kolejne wyzwania. Najważniejsze to Mistrzostwa Polski Młodzików, które odbędą się we wrześniu w Małopolsce.