PKO BP Ekstraklasa. PGE Stal Mielec na najdalszym z wyjazdów. Mielczanie zagrają z Pogonią Szczecin, która ma najlepszą obronę w lidze

Kuba Zegarliński
Piłkarze PGE Stali Mielec ostatni mecz w lidze przegrali jeszcze za kadencji Dariusza Skrzypczaka KZ
PKO BP Ekstraklasa. PGE Stal Mielec wraca do ligowej rywalizacji, w której nie przegrała od miesiąca. W poniedziałek o godzinie 18 zagra na wyjeździe z Pogonią Szczecin.

Zapewne każdy kibic PGE Stali Mielec miał duże nadzieje związane z przyjściem Leszka Ojrzyńskiego, ale patrząc realnie, pewnie mało kto się spodziewał, że efekt nowej miotły zadziała aż tak. Mielczan bowiem terminarz nie oszczędzał – debiut Ojrzyńskiego przypadł na wyjazdowe spotkanie z Zagłębiem Lubin oraz domowy mecz z Jagiellonią Białystok. W żadnym z tych spotkań Stal nie była faworytem, a mimo to w dobrym stylu udało się jej zremisować z Zagłębiem i wygrać z Jagiellonią.

Cztery punkty w dwóch pierwszych meczach Ojrzyńskiego to świetny wynik, który pokazuje też, że ta drużyna chyba tej zmiany potrzebowała. Ostatnią porażkę poniosła prawie miesiąc temu. 0:1 z Wartą Poznań u siebie zdmuchnęło z posady trenera Dariusza Skrzypczaka i sprawiło, że w Mielcu pojawił się Leszek Ojrzyński. On jeszcze w lidze nie przegrał i ma nadzieję, że tę serię uda się podtrzymać także w poniedziałek. Tego dnia o godzinie 18 jego podopieczni zmierzą się w Szczecinie z Pogonią.

To dość częste połączenie, bo piękne dziewczyny lubią piłkarzy i… odwrotnie. Być może właśnie dlatego pierwsza wicemiss Polonia Studentek Łodzi 2015 (obecnie modelka) Martyna Rybka-Flis poślubiła piłkarza PGE Stali Mielec Marcina Flisa, który kilka dni temu strzelił swoją pierwszą bramkę dla beniaminka PKO BP Ekstraklasy. Zobaczcie zmysłowe zdjęcia pięknej Martyny. KOLEJNE ZDJĘCIA PO KLIKNIĘCIU W STRZAŁKĘ W PRAWO GALERII!

Piękna i piłkarz – zobaczcie odważne zdjęcia Martyny Rybki-F...

- Chcemy znów pokusić się o punkty, ale Pogoń ma swoje aspiracje gry w Europie. Buduje stadion i bazę, ma bardzo ciekawych zawodników. My musimy spojrzeć na siebie i wszystko poukładać, by być skuteczni na boisku – zapowiedział trener Stali.

Leszek Ojrzyński podkreślił, że jego zawodnicy odczuwają trudy środowego meczu Pucharu Polski, w którym po rzutach karnych Stal odpadła z Piastem Gliwice. - Mamy już kilka problemów zgłoszonych, ale musimy poczekać z tym, z jakich zawodników będziemy mogli skorzystać na trudnym terenie w Szczecinie.

Planem trenera było to, by w meczu pucharowym szansę otrzymali zmiennicy. Tak się stało, ale już w drugiej połowie na boisku pojawiła się spora grupa zawodników z pierwszego składu – byli to m.in. Mateusz Mak, Kamil Kościelny czy Petteri Forssel. – Myślę, że kilku zawodników pokazało się z dobrej strony. Niektórzy mieli utrudnione zadanie, grając ponad 120 minut po dłuższej przerwie, dla innych był to pierwszy występ od pierwszej minuty w naszych barwach – komentował Ojrzyński.

Zdaniem trenera mecz z Piastem był dobrą lekcję. Drużyna ma już za sobą analizę tego meczu, w której trenerzy przenalizowali, w których momentach piłkarze zachowywali się dobrze, a w których niekoniecznie. Ojrzyński zaznaczył jednak, że Pogoń gra inaczej od Piasta, więc pewne rzeczy trzeba będzie zmodyfikować.

- Po jednym meczu nie można oceniać tego, co widzieliśmy. Zakładaliśmy inne wyjście na ten mecz, ale niedyspozycja jednego z zawodników spowodowała, że musieliśmy pozmieniać pewne rzeczy. W przerwie były trzy zmiany, ale była to bardzo porządna lekcja. Wynik nie cieszy, ale wiemy w jakich okolicznościach odpadliśmy - podkreślił.

Optymizm przed poniedziałkowym meczem można budować na skuteczności piłkarzy z Solskiego 1. - Stal w ostatnich dwóch meczach zdobyła pięć bramek. Jest tylko jedna drużyna, która zdobyła w tym czasie więcej - to Jagiellonia, z którą wygraliśmy. Mamy grać jeszcze bardziej ofensywnie? Jestem za, ale czasami wystarczy po prostu skuteczna gra – zaznaczył trener Leszek Ojrzyński.

Z kolei Pogoń Szczecin to drużyna, która może nie zachwyca stylem, ale ma dobrze zorganizowaną defensywę i jednego z najlepszych bramkarzy w całej PKO BP Ekstraklasie. Dość powiedzieć, że Dante Stipica w tym sezonie puścił zaledwie siedem bramek, a w aż sześciu meczach zachował czyste konto.

Pogoń Szczecin w dziesięciu dotychczas rozegranych spotkaniach zdobyła szesnaście punktów. Do tej pory zdobyła tylko jedenaście bramek, ale za to straciła tylko siedem – najmniej w lidze. W ostatnim meczu Pogoń Szczecin zremisowała bezbramkowo z Wisłą Płock.

Początek meczu w Szczecinie o godzinie 18. Transmisja w Canal+Sport.