PKO Ekstraklasa. Gol Hinokio to za mało. Stal Mielec przegrała z Cracovią [ZDJĘCIA, WIDEO, RELACJA]

Konrad Karaś
Cracovia - PGE Stal Mielec 1:2
Cracovia - PGE Stal Mielec 1:2 Andrzej Banas
Piłkarze Adama Majewskiego ulegli na wyjeździe Cracovii 1:2 w meczu 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Gospodarze decydującego gola zdobyli w końcowych minutach spotkania.

W pierwszym kwadransie meczu gospodarze wypracowali sobie dwie dogodne okazje do zdobycia gola, ale zawodziła ich skuteczność. Tuż obok bramki Bartosza Mrozka uderzali Benjamin Kallman i Michał Rakoczy.

W kolejnych fragmentach spotkania często iskrzyło na placu gry. Tak było np. w 17. minucie, kiedy przed polem karnym w stylu karate piłkę wybił Karol Niemczycki i następnie trafił w Krystiana Getingera, dla którego był to wyjątkowy, 300. mecz w barwach Stali. Sędzia Kwiatkowski w tej i dwóch innych sytuacjach sięgał do kieszonki po żółtą kartkę.

Na 8 minut przed końcem pierwszej odsłony Stal wyszła na prowadzenie, choć to Cracovia miała w tej fazie meczu większą przewagę. Bartłomiej Ciepiela zagrał z koła środkowego na lewą stronę, gdzie piłkę po wygranym starciu z rywalem przejął Mateusz Mak. Ten podał w tempo do wbiegającego Kokiego Hinokio, a Japończyk trafił do bramki (drugi raz w PKO Ekstraklasie).

Gol Hinokio:

Pasy odpowiedziały golem wyrównującym już po przerwie, w 47. minucie. Jewhen Konoplianka centrował sprzed pola na dalszy słupek, skąd zamykający akcję Otar Kakabadze - niemal z zerowego kąta - skierował piłkę do siatki między nogami Bartosza Mrozka.

Gol Kakabadze:

W 86. minucie meczu Cracovia zdobyła drugą bramkę, które ostatecznie dała im końcowe zwycięstwo. Po świetnej akcji Virgil Ghita wypatrzył na skrzydle Kakabadze, ten odegrał na środek pola karnego do Makucha, który dotknął piłkę i trafił do siatki gola. Dla tego piłkarza było to czwarty gol w Pasach.

Gol Makucha:

I tak, Stal - jak już często zdarzało się w tym sezonie - straciła punkty w końcowych minutach. A są one bez wątpienia nadal bardzo potrzebne podopiecznym Adama Majewskiego, by myśleć o spokojnym utrzymaniu.

Cracovia - PGE Stal Mielec 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Hinokio 37, 1:1 Kakabadze, 1:2 Makuch 85.

Cracovia: Niemczycki ż – Jugas (46 Hoskonen), Jablonsky, Ghita – Rapa (46 Kakabadze), Atanasov, Oshima, Siplak (77 Jaroszyński) – Rakoczy (74 Bochnak), Makuch ż – Kallman (46 Konoplanka).

Stal: Mrozek – Kruk, Matras, Flis ż – Wolski, Vallejo (89 Hiszpański), Hinokio ż (83 Kasperkiewicz) , Getinger – Ciepiela (74 Ratajczyk), Mak (74 Domański) – Sappinen (74 Lebedyński).

Sędziował: Kwiatkowski (Warszawa). Widzów: 7139.