PKO Ekstraklasa. Okazała inauguracja sezonu w Mielcu, Stal Mielec zremisowała z Cracovią

Tomasz Paryś
PGE Stal Mielec miała już dwubramkową zaliczkę, ale wypuściła okazję na zwycięstwo w drugiej połowie. Anna Jajkiewicz
Mocno przebudowana w przerwie letniej PGE Stal Mielec zremisowała z Cracovią 2:2, chociaż już do przerwy prowadziła dwoma bramkami.

Cracovia od początku meczu przeważała i częściej utrzymywała się przy piłce. Pierwszy groźny strzał oddał obrońca gości Arttu Hoskonen, ale na posterunku był Mateusz Kochalski. W odpowiedzi z rzutu rożnego kontrująco głową uderzał Piotr Wlazło, jednak piłka po jego strzale nieznacznie minęła słupek, a zamykający akcję Ilia Shkurin nie zdołał jej sięgnąć.

Stal Mielec mądrze się broniła i wyprowadzała zabójcze kontrataki. W 24 minucie znakomitym długim podaniem za linię obrony popisał się Maciej Domański, a posłany w bój Ilia Shkurin mocnym strzałem z woleja umieścił futbolówkę w siatce.

Dwanaście minut później w roli asystenta wystąpił autor pierwszej bramki, a strzelcem gola z pomocą rumuńskiego obrońcy gości Virgila Ghity okazał się Maciej Domański.

Na początku drugiej części Piotr Wlazło ponownie stanął przed szansą na bramkę z rzutu rożnego, gdy po dograniu przez Krystiana Getingera piłka minęła wszystkich w polu karnym i spadła na nogę pomocnika Stali, ale zabrakło precyzji.

Trzy minuty później po wyrzucie z autu, precyzyjnym strzałem zza pola karnego popisał się Paweł Jaroszyński i strzelił kontaktowego gola. W kolejnych minutach dwukrotnie przed szansą na wyrównanie stanął Kallman, urywając się obrońcom Stali na lewej stronie, ale w obu sytuacjach górą był Kochalski.

Cracovia dopięła swego w 61 minucie. Piłkę na 30. metrze dostał Michał Rakoczy, zszedł do środka mijając dwóch zawodników Stali i po długim rogu ładnym strzałem zapewnił swojej drużynie remis. Po tej stracie trener gospodarzy Kamil Kiereś przeprowadził cztery zmiany, próbując zmienić coś w grze zespołu, aby powstrzymać rozpędzonych gości z Krakowa.

Cracovia poderwała się jeszcze raz do ataku w końcówce meczu. W 81 minucie piłka ostemplowała słupek miejscowych, po zamieszaniu w polu karnym. Piłkę meczową miała jednak Stal Mielec w 96 minucie, a konkretnie wprowadzony chwilę wcześniej Kai Meriluoto, ale nieczysto trafił w piłkę.