PlusLiga Kobiet. Stal Mielec pokonała Calisię

Tomasz Leyko
Na początku było wzajemne badanie stron. Najpierw dwoma punktami prowadziły mielczanki. Później na chwilę do głosu doszły gospodynie.

Na drugą przerwę techniczną Stal schodziła prowadząc 16:16. Po wznowieniu gry kaliszanki popełniły błąd czterech odbić, a w następnej akcji Anita Chojnacka posłała piłkę w aut i Stal prowadziła już 20:17. Wywalczonej przewagi nie oddała do końca.

W II secie Stal prowadziła od samego początku. Dorota Ściurka zablokowała Dominikę Sieradzan (3-6), potem na zagrywce Agata Wilk sprawiła sporo problemów rywalkom. Po bloku Justyny Ordak na liderce Calisii Annie Woźniakowskiej było już 11-6 dla mielczanek.

Dobrą zmianę dała w ataku Marta Łukaszewska (atak na 12-17). Kaliszanki jednak poprawiły grę blokie i z dużej przewagi zrobiło się tylko 18:17 dla Stali. Na szczęście w decydującym momencie ręka nie zadrżała Ewelinie Dązbłaż (18:21), a Ewelina Toborek z Calisii huknęła w aut i drugi set padł łupem mielczanek.

W III secie Stal cały czas prowadziła. Calisię stać było jedynie na zniwelowanie przewagi do dwóch punktów.
CALISIA KALISZ - STAL MIELEC 0:3 (20:25, 18:25, 21:25)

CALISIA: Godos, Sieradzan, Toborek, Wojcieska, Woźniakowska, Chojnacka, Kuehn-Jarek (libero) K. Wawrzyniak.
STAL: Ordak, Zaroślińska, Dązbłaż, Skorupa, Ściurka, Wilk, Banecka (libero) oraz Łukaszewska.
SĘDZIOWALI: Maciej Maciejewski (Szczecin) i Grzegorz Sołtysiak (Koszalin) WIDZÓW 500 MVP SPOTKANIA Agata Wilk W rywalizacji play-out 2-0 dla Stali (rywalizacja toczy się do 4 zwycięstw)