OPRAC.:
Mateusz Pietras
Australijska pływaczka Kaylee McKeown trzykrotną globu
Australijska pływaczka Kaylee McKeown trzykrotną globu INSTAGRAM/KAYLEE_MCKEOWN
Australijka Kaylee McKeown została pierwszą pływaczką, która ustanowiła rekordy świata na każdym z trzech dystansów stylu grzbietowego. W piątek w Budapeszcie, podczas zawodów Pucharu Świata, pokonała dystans 50 m w 26,86 s.

Pływaczka rodem z Antypodów na kartach historii stylu grzbietowego jak i pływania

Australijka pływaczka Kaylee McKeown została pierwszą kobietą, do której należą trzy rekordy świata na trzech dystansach w stylu grzbietowym. W piątek w Budapeszcie, podczas zawodów Pucharu Świata, pokonała dystans 50 m w 26,86 s.

22-letnia pływaczka poprawiła poprzedni rekord, ustanowiony w 2018 roku przez Chinkę Liu Xiang i wynoszący 26,98 sekundy.

– Jestem bardzo szczęśliwa

– powiedziała McKeown, która jest wielką faworytą zbliżających się igrzysk olimpijskich w 2024 roku.

Kandydatka do bycia gwiazdą w Paryżu?

Na IO w Tokio zdobyła cztery medale olimpijskie w tym trzy złote (100, 200 m stylem grzbietowym i sztafeta) i jeden brązowy.

– Jedyne, co mogę dalej robić, to ciężko trenować i nadal wierzyć w siebie (...) Przyszły rok będzie naprawdę trudny, więc im więcej zyskam pewności siebie, tym lepiej będzie

– dodała.

Australijka jest rekordzistką świata na 100 m stylem grzbietowym (57,45) od czerwca 2021 r., a w marcu 2023 uzyskała na dystansie 200 m stylem grzbietowym rekordowy rezultat 2.03,14.

W lipcu, podczas mistrzostw świata w pływaniu w japońskiej Fukuoce, McKeown potwierdziła swoją dominację w stylu grzbietowym, zdobywając złoto na 50, 100 i 200 m.

W dorobku ma dwanaście medali pływackiego czempionatu. Warto dodać, że w stolicy Francji będzie miała 23 lata (PAP).