Po 4 golach Prokicia Stal wygrywa w Niepołomicach

Andreja Prokić zagrał w Niepołomicach tak, że ręce same składały się do braw.
Andreja Prokić zagrał w Niepołomicach tak, że ręce same składały się do braw. Krzysztof Kapica
Stal nadspodziewanie wysoko, bo aż 4-1 wygrała w 2. kolejce z Puszczą w Niepołomicach. Wielkie brawa zebrał Andreja Prokić, autor wszystkich goli dla rzeszowian.

Serbski napastnik miewał już w Stali znakomite mecze, ale 4 gole, to jest osobny wyczyn, do tego uzyskany na boisku drużyny, która jest typowana do walki o czub tabeli.

Wspominając o Andrei, trzeba od razu nadmienić, że jego wyczyn mógłby nie dać 3 punktów, gdyby nie Tomasz Wietecha. "Balon" w Niepołomicach bronił rewelacyjnie i rywale mogli tylko łapać za głowę.

Andreja strzelał do celu na różne sposoby. Za pierwszym razem tak, jak szczególnie lubi, po slalomie między obrońcami. Na koniec wyciągnął bramkarza i trafił z kąta. Przed przerwa stalowcy byli bardzo konkretni.

Po przerwie gospodarze nie kapitulowali, strzelili gola, a gdy Szymon Solecki wyleciał z boiska mieli ochotę na kolejne. Wietecha na to nie pozwolił. W 75. min Andreja dobił przeciwnika. W końcówce miał jeszcze jedną "setkę", ale po przebiegnięciu połowy boiska zmęczenie rozregulowało mu celownik.

PUSZCZA NIEPOŁOMICE - STAL RZESZÓW 1-4 (0-3)

0-1 Prokić (20, po indywidualnej akcji), 0-2 Prokić (37, głową, asysta Koczona), 0-3 Prokić (41, po podaniu Stachyry), 1-3 Cholewiak (63, indywidualna akcja), 1-4 Prokić (75, po podaniu Stachyry)

PUSZCZA: Stępniowski - Szymonik, Księżyc, Strózik, Tarasek, Nowak, Lizak (46. Mizia), Cholewiak, Paul (75. Olszak), Janik (81. Kałat), Moskwik
STAL: Wietecha - Kapuściński, Przybyszewski, Duda, Solecki - Florian (81. Persona), Lisańczuk, Baran (46. Jędryas), Stachyra, Koczon (71. Krzysztoń) - Prokić.
ŻÓŁTE KARTKI: Stępniowski, Janik, Cholewiak oraz Solecki, Lisańczuk, D. Jędryas. CZERWONA KARTKA: Solecki (68 - druga żółta). WIDZÓW: 600 (170 z Rzeszowa).

Relacja z notami dla zawodników w czwartkowych Nowinach.