Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

„Pociąg marzeń” wyruszył po raz pierwszy na Podkarpaciu

OPRAC.:
„Nowiny” ruszają z akcją charytatywną „Pociąg marzeń”, która pomoże dzieciom z Polski i Ukrainy pojechać na wymarzone wakacje.
„Pociąg marzeń” wyruszył po raz pierwszy na Podkarpaciu

W naszym regionie aż 24 tysiące rodzin z dziećmi korzysta ze wsparcia państwa i samorządów. Ta pomoc nie jest jednak wystarczająca, by stworzyć dzieciom szansę na dobry start i skutecznie poprawiać jakość życia. Dlatego z pomocą przychodzą organizacje pozarządowe, czyli stowarzyszenia i fundacje, które specjalizują się w pomocy dzieciom i ich rodzinom. Najczęściej działają one lokalnie. Świetnie znają potrzeby i realia lokalnych społeczności. Opierając się na wsparciu firm i innych darczyńców docierają do najbardziej potrzebujących. Tak jak Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

„Pociąg marzeń” wyruszył po raz pierwszy na Podkarpaciu

Dzieci pojadą w Bieszczady

Caritas ma do swojej dyspozycji wiele placówek. Jedną z nich jest Ośrodek Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny w Myczkowcach w gminie Solina. To właśnie tu w czasie wakacji Caritas Diecezji Rzeszowskiej co roku organizuje wypoczynek dla dzieci z rodzin ubogich, wielodzietnych oraz zmagających się z różnymi dysfunkcjami.

W nadchodzące wakacje w ramach akcji „Pociąg marzeń” zabierzemy w Bieszczady z rzeszowską Caritas ok. 500 dzieci. Wraz z polskimi dziećmi w tym roku w ramach integracji, pojadą dzieci z Ukrainy. Rekrutacja trwa.

Urokliwe miejsce w Myczkowcach

W ośrodku Caritas w Myczkowcach każdego roku wypoczywa na wczasach kilka tysięcy dzieci. Przyjeżdżają tutaj "zielone szkoły", wycieczki oraz dzieci z Ukrainy, a także osoby z niepełnosprawnościami.

„Pociąg marzeń” wyruszył po raz pierwszy na Podkarpaciu

Są tu pawilony mieszkalne, duża sala spotkań, stołówka, kaplica, stadnina koni, oraz wiele innych atrakcji do wypoczynku dla dzieci i dorosłych jak np. kolekcja 140 makiet cerkwi greckokatolickich, prawosławnych i kościołów rzymskokatolickich z Polski, Słowacji i Ukrainy.

Szeroki pakiet zajęć wakacyjnych obrazuje turnus dla dzieci z wakacji w 2019 roku.

- Dzieci uczestniczyły w konkursach: religijnym, muzycznym, plastycznym, ekologicznym oraz zawodach sportowych – opowiada ks. Piotr Potyrała, dyrektor rzeszowskiej Caritas.

„Pociąg marzeń” wyruszył po raz pierwszy na Podkarpaciu

Każdy może pomóc

Przez 7 tygodni, od 24 czerwca do 12 sierpnia, na łamach Nowin będzie „jeździł” specjalny pociąg. O akcji będziemy informować na naszych stronach internetowych: portalu nowiny24.pl i podkarpackich serwisach naszemiasto.pl. Intensywna kampania medialna trafi do tysięcy ludzi – czytelników prasy i internautów. Na każdym z wagoników „pociągu marzeń” umieścimy logo mecenasa akcji. Każdy mecenas zyska wartościową promocję wizerunkową. Do współpracy zapraszamy wszystkich przedsiębiorców, którym zależy, żeby dzieci spędziły niesamowite wakacje w Bieszczadach.

W tym roku swoją cegiełkę do wyjazdu dzieci dołożyły:

Partnerem Głównym naszej akcji jest Enea, jeden z największych koncernów energetycznych w Polsce, współodpowiedzialny za bezpieczeństwo energetyczne kraju. Dostarcza energię do ponad 2,7 mln klientów w północno-zachodniej części kraju. Firma jest wiceliderem polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie produkcji energii elektrycznej. Grupa Enea zarządza pełnym łańcuchem wartości na rynku energii elektrycznej: od paliwa, poprzez produkcję i dystrybucję energii elektrycznej, aż po sprzedaż i obsługę klienta.

Wspólnie zatroszczmy się o najmłodszych

Polska Press od lat współpracuje z fundacjami i stowarzyszeniami z różnych województw. Zorganizowaliśmy już dziesiątki pociągów i przekazaliśmy już setki tysięcy złotych na wyjazdy wakacyjne dla dzieci. Realizowane wspólnie akcje charytatywne umożliwiają nam regularnie finansować potrzeby podopiecznych.

Dzięki naszym zasięgom internetowym i prasowym promujemy nie tylko firmy wspierające akcję , ale w ogóle wartość działalności charytatywnej.

Tylko dzięki Waszemu wsparciu na twarzach podopiecznych Caritas Diecezji Rzeszowskiej zagoszczą wakacyjne uśmiechy!
Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Szczegóły:
Małgorzata Kurantowicz - Koordynator Wsparcia Sprzedaży Polska Press Rzeszów
Tel: 691 432 876 / E: [email protected]

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Kolumb był polskim księciem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24