NOWINY24

  Polecamy Twojej uwadze

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Polecamy Twojej uwadze

  • Studniówka Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie
  • Najlepsze restauracje w Przemyślu według użytkowników portalu TA [TOP 15]
  • Tak rozmawiają policjanci. Znasz ich slang? [QUIZ]

  Podczas kontroli w Medyce, celnicy znaleźli pistolet i...

  Podczas kontroli w Medyce, celnicy znaleźli pistolet i amunicję

  Norbert Ziętal, KAS

  Nowiny

  Nowiny

  Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, podczas kontroli na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce, udaremnili przemyt pistoletu i amunicji. Były one przewożone, bez wymaganych zezwoleń przez obywateli Ukrainy.
  Pistolet i amunicja znalezione na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce.

  Pistolet i amunicja znalezione na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce. ©Archiwum KAS

  Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Medyce wytypowali do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski samochód osobowy, którym podróżowali obywatele Ukrainy.

  - W trakcie kontroli samochodu osobowego funkcjonariusze ujawnili pistolet kal. 9 mm ukryty w schowku pojazdu, do własności, którego przyznała się obywatelka Ukrainy, kierowca samochodu. Ponadto u pasażera, obywatela Ukrainy ujawniano 10 szt. amunicji. Naboje były ukryte w ubraniu — informuje st. rach. Edyta Chabowska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

  Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi policja.

  Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że do legalnego przywozu do Polski broni lub amunicji z państwa niebędącego państwem członkowskim UE niezbędne są dokumenty tj. pisemne zgłoszenie przywozu broni i amunicji oraz zaświadczenie wydane przez właściwego konsula RP.
  Zgodnie z art.
  51 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 21.05.1999r. o broni i amunicji, kto przywozi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z państwa niebędącego państwem członkowskim Unii Europejskiej broń lub amunicję bez wymaganego zaświadczenia właściwego konsula Rzeczypospolitej Polskiej lub nie dopełnia obowiązku pisemnego zgłoszenia przywozu broni, lub amunicji przy przekraczaniu granicy podlega karze aresztu albo grzywny.  ZOBACZ TEŻ: Zatrzymano mężczyznę, który szedł ulicą z bronią

  Komentarze (6)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (6) forum.nowiny24.pl

  Kolęda okiem księdza

  Śledź nas na Facebooku

  NAJPOPULARNIEJSZE

  GALERIE ZDJĘĆ

  WIDEO