Podkarpacka Liga Dzieci i Młodzieży zjeżdżała w Strzyżowie

Przemysław Markocki
Iwona Bielecka z UKS Śródmieście Przemyśl triumfowała w kategorii młodziczek.
Iwona Bielecka z UKS Śródmieście Przemyśl triumfowała w kategorii młodziczek. rozn.pl
Zawodnicy z klubów z Podkarpacia i Małopolski oraz Ci niezrzeszeni, rywalizowali w drugich zawodach podkarpackiej ligi dzieci i młodzieży, które odbyły się na stoku Łętownia w Strzyżowie.

O puchar burmistrza Strzyżowa Marka Śliwińskiego walczyło łącznie 112 zawodników i zawodniczek. Zawody ukończyło 109 startujących.

W najmłodszej grupie wiekowej - przedszkolaki i "0" zwyciężył po raz drugi Marlon Wróbel (KN Gondola Krynica). Najlepszy czas zawodów (0:29,85 sek.) uzyskał junior I Jan Kiersnowski z RKN Sport Partner Rzeszów.

Wśród dziewcząt i kobiet ponownie najlepszy czas uzyskała juniorka młodsza Angelika Kobzdej (UKN Laworta Ustrzyki Dln.).
W pozostałych grupach startowych zwyciężyli:
Helena Karabanowska i Piot Karabanowski (oboje UKN Laworta) - dzieci młodsze;
Oliwia Wróbel (KN Gondola) i Bruno Łukaszyk (UKN Laworta) - dzieci starsze;
Iwona Bielecka (UKS Śródmieście Przemyśl) i Szymon Ziarnik (GMKS Strzelec Frysztak) - młodzicy;
Oskar Polechoński i Katarzyna Bućko (oboje RKN Sport Partner) - juniorzy I;
Kinga Pięciak (UKS Gwoździk Gwoźnica Dln.) i Maciej Kwiatek (RKN Sport Partner) - juniorzy II;
Angelika Stoińska (KN Gondola) i Tomasz Grot (Rzeszów) - seniorzy.

Zawody zostały zorganizowane przez Rzeszowski Okręgowy Związek Narciarski przy współudziale RKN Sport Partner. Stok udostępnił Leszek Cioch, właściciel Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego "Oaza".

Fundatorem nagród dla zwycięzców był burmistrz Strzyżowa Marek Śliwiński, który wspólnie z wójtem Frysztaka Janem Ziarnikiem wręczył je najlepszym zawodnikom.