Podkarpackie w finale OOM

Nasza drużyna dokonała w Nowym Targu dużego wyczynu, a to jeszcze nie koniec.
Nasza drużyna dokonała w Nowym Targu dużego wyczynu, a to jeszcze nie koniec. archiwum
Kadra Podkarpacia wygrała z drużyną Pomorskiego 63:60 i awansowała do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wśród dziewcząt (rocznik 1997-98).

W Nowym Targu doszło do dużej niespodzianki, bo nasza drużyna jest najmłodsza w turnieju (7 zawodniczek z rocznika 98), ma najniższa średnia wzrostu, a rywalki należały do faworytek całych zawodów.

- To był niesamowity mecz, walka na całego - mówi Krzysztof Herbaciński, trener-koordynator naszej kadry (pierwsi szkoleniowcy to Artur Karlik i Mirosław Gosztyła).

Dwie minuty przed końcem IV kwarty sędziowie gwizdnęli kontrowersyjne przewinienie techniczne naszej najlepszej snajperce Martynie Kotuli (5 faul), ale drużyna nie pękła bez liderki.

- Kasia Kaczor wykorzystała wolne, Karolina Zawół, Marika Cichocka poradziły sobie w grze jeden na jedne i przeciwnik przegrał pierwszy mecz w turnieju - dodał Herbaciński.

W niedzielę nasze dziewczęta grają finał z drużyną Wielkopolskiego, z którą w grupie przegrały 68:84.