Pogoń Leżajsk nie dała szans Czarnym Jasło [ZDJĘCIA]

Przemysław Markocki
Po faulu na Marcinie Szmucu (z lewej) Pogoń dostała rzut wolny przed bramką Czarnych. Wolnego na gola zamienił Bogusław Sierżęga. Przemysław Markocki
Piłkarze Pogoni Leżajsk pokonali Czarnych Jasło 3-1. Goście stracili fotel lidera IV ligi.
Pogon Lezajsk - Czarni Jaslo 3-1Pogon Lezajsk (zólte koszulki) pokonala Czarnych Jaslo 3-1 Ozdobą spotkania byl piekny gol Boguslawa Sierzegi z rzutu wolnego.

Pogoń Leżajsk - Czarni Jasło

Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla gości, którzy już w pierwszej minucie wyszli na prowadzenie. Gola dla Czarnych zdobył Dawid Cempa, który uderzył z 16 metrów, a piłka odbijając się od jednego z obrońców wpadła do siatki.

Pogoń wyrównała w 32. minucie po strzale Wiktora Kossaka. Akcję rozpoczął doświadczony Bogdan Sierżęga groźnie uderzając z rzutu wolnego. Sławomir Kwiek obronił. Obronił też pierwszą dobitkę Kossaka, ale przy kolejnej próbie Ukraińca nie miał już szans.

Jeszcze przed przerwą na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Dominik Bucior, który zwiódł dwóch obrońców i w sytuacji sam na sam nie spudłował.

Zobacz zdjęcia: Pogoń Leżajsk - Czarni Jasło 3-1

Ozdobą spotkania był gol Bogusława Sierżęgi z 80. minuty. "Sierżant" w swoim stylu przymierzył z rzutu wolnego i tak zakręcił piłkę, że Kwiek nie miał wiele do powiedzenia.

Dzięki wygranej Pogoń awansowała na trzecią pozycję w tabeli. Czarni stracili fotel lidera na rzecz Crasnovii.

POGOŃ LEŻAJSK - CZARNI JASŁO 3-1 (2-1)

0-1 Cempa (1), 1-1 Kossak (32), 2-1 Bucior (44), 3-1 Sierżęga (80-rzut wolny)

Składy obydwu drużyn oraz wypowiedzi z obydwu stron w poniedziałkowym papierowym wydaniu Nowin