Półfinał o awans do II ligi kobiet: Bolesław Rzeszów przegrał pierwszy mecz

Marcin Jastrzębski
Rzeszowianki po solidnej grze w pierwszych dwóch setach kompletnie pogubiły się w dalszej części meczu i uległy rywalkom z Jaworzna 2:3. Marcin Jastrzębski
Siatkarki Bolesława Rzeszów przegrały z MCKiS-em Jaworzno w pierwszym meczu finałowego turnieju, który rozgrywany jest w Rzeszowie (w hali V LO).

Podopieczne Zbigniewa Barszcza po dobrej grze w pierwszych dwóch setach, za wcześnie uwierzyły w zwycięstwo i przegrały w trzech kolejnych.

Najbardziej szkoda było trzeciej partii, w której rzeszowianki toczyły wyrównany bój, lecz w końcówce zepsuły kilka zagrywek i dały rozegrać się rywalkom z Jaworzna.

W pierwszych dwóch partiach Bolesław kontrolował sytuację. W ataku praktycznie nie myliła się Bernadetta Nobis, a świetnie rozgrywała Natalia Baran. Potem jednak nasze opadły z sił, a rywalki zaczęły grać skutecznie środkiem.

- Szkoda tego meczu, ale nie można się poddawać. Przed nami jeszcze dwa mecze - podsumowała Natalia Baran, rozgrywająca Bolesława.

BOLESŁAW RZESZÓW - MCKiS JAWORZNO 2:3 (25:18, 25:20, 22:25, 10:25, 13:15)
Bolesław: Baran, Świątek, Werelusz, Mazur, Nobis, Wilk, Filipowicz (libero) oraz Szymańska, Leśniewska, Dorosz.

* W drugim meczu: AZS Biała Podlaska - UKŻPS Kościan 0:3.

We wtorek Bolesław o godzinie 11 gra z Białą Podlaską.