Polish Open Kickboxing. Diament Pstrągowa i Polonia Rzeszów z medalami

Marcin Jastrzębski
W akcji junior Diamentu - Jakub Filipek.
Ponad 200 zawodników reprezentujących 33 kluby z Polski i Słowacji wzięło udział w Polish Open Kickboxing 2012.

Podkarpacie reprezentowały dwa kluby: UKS Diament Pstrągowa i Polonia Rzeszów. Łącznie nasi przedstawiciele wywalczyli 10 medali: 6 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe.

Pstrągowski Diament prowadzony przez trenera Jerzego Pilarza reprezentowali: Dominik Pazdan, Jakub Filipek, Krzysztof Kucharzyk i Bartosz Bożek. W rywalizacji Seniorów Dominik Pazdan (-75kg) wywalczył brązowy medal.

Wśród juniorów Jakub Filipek (-69kg) startujący w formule Semi Contact i Light Contact zdobył dwa złote medale pokonując w obu finałach zawodników ze Słowacji.

Kolejny zawodnik z Pstrągowej Krzysztof Kucharzyk (-57kg) rywalizujący w kat. wiekowej kadet starszy również do Pstrągowej powrócił z dwoma złotymi medalami wywalczonymi w formułach Semi Contact i Kick Light.

Z brązowym medalem wywalczonym w formule Light Contact i srebrnym w Semi Contact z zawodów powrócił Bartosz Bożek (kadet starszy, -57kg), który w finałowej walce Semi Contact spotkał się z klubowym kolegą Kucharzykiem.

Polonię Rzeszów reprezentowali: Renata Tobiasz i Mateusz Wójtowicz. Renata (-50kg) startująca w formule Light Contact Juniorów zajęła drugie miejsce a Mateusz (junior, -84kg) w tej samej formule stanął na najwyższym stopniu podium, tak samo jak w rywalizacji Kick Light.