Politechnika ograła lidera, dziś mecz na szczycie w Jarosławiu

mawa
Tomasz Lewandowski pokonał po ostrej walce Daniela Góraka.
Tomasz Lewandowski pokonał po ostrej walce Daniela Góraka. Archiwum
Pingpongiści AZS-u Politechnika Rzeszów sprawili nie lada niespodziankę pokonując u siebie lidera superligi Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki. Otworzyli jednocześnie Kolpingowi Jarosław szansę, by ten wskoczył na 1. miejsce.

Od ośmiu sezonów, gdy AZS i Bogoria rywalizują w ekstraklasie, rzeszowianie wygrali po raz drugi, a była to ich 19. potyczka. Ale w najważniejszym momencie, bo wygraną za trzy "oczka" przedłużyli swoje nadzieje na awans do medalowej czwórki i jeszcze pomogli Kolpingowi Frac Jarosław, który dziś w meczu na szczycie zagra z Olimpią-Unią Grudziądz.

- Nie napalamy się już na "czwórkę" tylko chcemy grać dobre mecze - deklarował Filip Szymański, jeden z najlepszych graczy Politechniki. - Cała drużyna zagrała dobrze, dlatego, że byliśmy na luzie, bo swój cel, czyli utrzymanie zapewniliśmy sobie już w grudniu.

Dużym zaskoczeniem było już ustawienie drużyn, bo liderzy (zabrakło jednak Koreańczyka Oh Sangeuna) Tomasz Lewandowski i Daniel Górak mieli spotkać się dopiero w trzecim meczu. Zaczęło się od pechowej porażki Pawła Chmiela, który z Pawłem Fertikowskim prowadząc w setach 2-1 w IV wygrywał 9:7. Wyrównał wspomniany Szymański, który "bez sztycha" ograł Roberta Florasa, wychowanka klubu ze Stalowej Woli, obserwowanego w Rzeszowie przez całą rodzinę.

Szalę na stronę gospodarzy przechylił Lewandowski. W pierwszym i piątym secie dosłownie zmiótł rywala ze stołu. Górak jednak zasłużył na nagrodę fair-play; w IV secie przy stanie 9:9 przyznał się, że zagrał piłeczkę niedozwoloną częścią ciała i oddał punkt "Lewemu". Zwycięstwo przypieczętował Chmiel w efektownym pojedynku z Florasem, w którym aż iskrzyło. W II secie mieliśmy niecodzienną sytuację; miejscowy zawodnik prowadził już 6:0, by po chwili przegrywać 6:8.

W Rzeszowie już czekają na zaplanowane na wtorek derby z Kolpingiem.

SPAR extramarket.pl AZS Politechnika Rzeszów - DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki 3:1
0:1 Chmiel - Fertikowski 2-3 (-9, 4, 11, -9, -10);
1:1 Szymański - Floras 3-0 (9, 6, 6);
2:1 Lewandowski - Górak 3-2 (4, -8, -6, 9, 3);
3:1 Chmiel - Floras 3-1 (10, -11, 6, 5).

Inne wyniki 15. kolejki: Carbo-Koks Polonia Bytom - Poltarex Pogoń Lębork 3:1. Dziś o 18.30 mecz Kolping FRAC Jarosław - Olimpia-Unia Grudziądz, transmisja na stronie superligi.