Politechnika Rzeszowska przegrała po dogrywce

Piotr Miś rzucił mało punktów, bo w ogóle mało rzucał.
Piotr Miś rzucił mało punktów, bo w ogóle mało rzucał. Krzysztof Kapica
W 2. kolejce II ligi Handlopex AZS Politechnika Rzeszowska przegrał na wyjeździe z AZS AGH Alstom Kraków 67:74. Mecz trwał 45 minut.

Po blamażu na inaugurację można było się bać tego wyjazdu (bez kontuzjowanego Marka Osiniaka, z nie w pełni zdrowym Piotrem Jagodą). "Akademicy" wzięli się jednak w garść, bili się dzielnie i byli blisko. Kilka minut przed końcem IV kwarty mieli 6 "oczek" zaliczki. AGH udanie finiszował (u nas pudłowali Doliński, Sowa) i 6 sekund przed syreną mógł skończyć emocje - Dudzik chybił jednak oba wolne.

Overtime rozpoczął się do trafienia Rafała Glapińskiego, ale kolejnych 6 punktów zdobyli gospodarze i nie wypuścili okazji. Na drodze do wygranej Politechnice stanęła słabiutka skuteczność w rzutach za 3 (5/30, Biela 0/9, Skop 1/7). Słabo było z grą pod kosz - Piotr Miś oddał dwa rzuty.

- Przegraliśmy trochę na własne życzenie, ale to już był inny mecz, niż tydzień temu - powiedział Filip Kosim, II trener PRz.
AZS AGH ALSTOM KRAKÓW - HANDLOPEX AZS POLITECHNIKA RZESZOWSKA 74:67 (17:21, 15:16, 17:12, 14:14 - dogrywka 11:4)

AGH: Warmuz 16 (3x3, 4 as., 6 str., 3 prz.), Ostrowski 3 (4 as.), Szewczyk 11 (3x3, 5 as.), Dudzik 8 (1x3, 9 zb.), Hajduk 12 oraz Pawlak 2, Kolber 0, Potraski 4 (1x3), Gworek 6, Mróz 10, Stecko 0, Kalinowski 2.

HANDLOPEX: Glapiński 21 (2x3, 3 as., 5 prz.), Biela 6, Skop 15 (1x3), Sowa 0 (3 str.), Doliński 5 (10 zb.) oraz Miś 3 (11 zb., 4 str., 2 bl.), Jagoda 9 (1x3), Kielar 2, Banyś 5 (1x3), Bielecki 1, Dworak 0.