Politechnika Rzeszowska przegrała trzeci mecz

Jeśli potwierdzi się, że to zerwanie ścięgna Achillesa, Piotr Jagoda będzie miał sezon z głowy. Krzysztof Kapica
Handlopex AZS Politechnika Rzeszowska nadal jest bez wygranej - w 3. kolejce u siebie przegrała z Turem Bielsk Podlaski 59:70.

Gospodarze szybko pozwolili odskoczyć Turowi, a na domiar złego już w I kwarcie stracili Piotra Jagodę, który doznał bolesnej kontuzji i pojechał do szpitala.

- Wygląda to na zerwanie ścięgna achillesa - mówi po meczu Filip Kosim, II trener AZS-u.

Taki bieg wypadków ułatwił zadanie gościom, którzy w I połowie zbudowali 14 punktów zaliczki (34:20). Pomógł im też fakt, iż w kosz długo nie mógł się wstrzelić Piotr Miś. Był to po części wynik pracy w obronie mierzącego 212 cm Mirosława Wysockiego.

Po zmianie stron nasi ustawili celowniki, mocno stanęli w defensywie i zbliżyli się do rywali na 2 "oczka" (36:38). Pościg kosztował jednak swoje, impet "akademików" osłabł i po 30 minutach na plusie ciągle byli goście (49:43).

Po trójce Sebastiana Bieli straty w 32. min wynosiły niewiele (50:55), jednak Rafałowi Glapińskiemu nie wyszło kilka akcji, zmęczonemu Misiowi kosz "wypluł" dwa razy, Szymon Skop pudłował za 3 i Tur trzymał dystans. Było mu tyle łatwiej, że długo miał na koncie 1 faul, podczas gdy gospodarzy przewinienia kosztowały rzuty wolne.

Przez cały mecz najgłośniejszy na hali był Andrzej Sinnilenikow. Trener ekipy z Podlasia kierował poczynaniami zespołu z miejsca na... trybunie.

- Moja licencja jeszcze nie dotarła, nie mógłbym brać czasów i tak dalej - wyjaśniał Białorusin, niegdyś zawodnik Instalu Białystok i Legii Warszawa.

HANDLOPEX AZS POLITECHNIKA RZESZOWSKA - TUR BIELSK PODLASKI 59:70 (9:14, 11;20, 23:15, 16:21)