Politechnika Rzeszowska przegrała w Katowicach

Łukasz Pilecki okazał się najlepszym strzelcem AZS-uw Katowicach.
Łukasz Pilecki okazał się najlepszym strzelcem AZS-uw Katowicach. Krzysztof Kapica
Koszykarze AZS-u Politechniki Rzeszowskiej przegrali dwunasty mecz w sezonie - w 18. kolejce II ligi ulegli na wyjeździe Mickiewiczowi Katowice 66:79.

Nasza drużyna nie wygrała drugi raz z "poetami", ale przynajmniej wyszła z nim na plus w dwumeczu (79:62 u siebie). Nie zanosiło się na ten mały bonus po trzech kwartach - AZS zawalił w obronie drugą, trzecia odsłonę i po dwóch kwadransach tracił do Mickiewicza aż 21 punktów (45:66). kwarta nr 4 należała do rzeszowian, ale na wygrana nie było szans. Zaskakuje in minus wyraźna przegrana AZS w walce na desce (22 do 40 w zbiórkach) zwykle mocnej stronie naszej ekipy.
MICKIEWICZ KATOWICE - AZS POLITECHNIKA RZESZOWSKA 79:66 (12:11, 24:16, 30:18, 13:21)
MICKIEWICZ: Jankowski 20 (2x3, 9 as., 2 prz.), Wosz 7 (11 zb.), Kosmowski 11 (9 zb.), Jagieła 8 (2x3, 3 as.), Madej 17 (3x3), Wawrzyniak 4 (3 as.), Jaworski 2, Sapiński 6, Kornecki 2, Breguła 0, Kozieł 2.
RZESZÓW: Doliński 0, Pilecki 21 (1x3), Żmudka 3 (1x3), Kielar 6, Osiniak 5, Biela 13 (3x3, 5 zb., 3 as.), Brud 0, Dworak 2, Sowa 11 (3 prz.), Banyś 3 (1x3), Skop 2, Michalski 0. WIDZÓW 50.