Polki bez szans w finale Igrzysk Europejskich

mił
Katarzyna Zaroślińska była najskuteczniejsza w polskiej drużynie.
Katarzyna Zaroślińska była najskuteczniejsza w polskiej drużynie. Karolina Misztal/Polska Press Grupa
Polskie siatkarki przegrały z Turcją 0:3 w finałowym meczu Igrzysk Europejskich. Tym samym drużyna Jacka Nawrockiego do Polski wróci ze srebrnymi medalami.

Polki nie miały zbyt wielu argumentów, aby przeciwstawić się świetnie dysponowanym rywalkom.

Jedynie w II secie biało-czerwone podjęły wyrównaną walkę, ale trwała ona mniej więcej zaledwie do połowy partii. W pozostałych dwóch odsłonach Turczynki szybko budowały sobie przewagę i spokojnie kontrolowały wydarzenia na parkiecie.

Turcja - Polska 3:0 (25:11, 25:19, 25:13)

Turcja: Babat 4, Akman 12, Uslupehlivan 18, Cansu 0, Pasalioglu 8, Aydemir 2, Ozsoy 11, Karadayi (libero).
Polska: Werblińska 5, Tokarska 0, Bełcik 1, Bednarek-Kasza 2, Zaroślińska 13, Pycia 4, Wołosz 1, Kurnikowska 0, Skowrońska-Dolata 11, Sawicka (libero), Durajczyk (libero).