Polki mistrzyniami Europy kadetek z rzeszowianką w składzie

#Łukasz PadoZaktualizowano
Aleksandra Kazała (w ataku) zawodniczka MKS-u V LO Rzeszów wraz z reprezentacją Polski zdobyła złoty medal mistrzostw Europy. Łukasz Pado
Reprezentacja Polski kadetek osiągnęła historyczny sukces zdobywając tytuł mistrzyń Europy. Wśród najlepszych siatkarek na Starym Kontynencie była Aleksandra Kazała zawodniczka MKS-u V LO Rzeszów.

Polki w wielkim finale w czarnogórskim Barze zwyciężyły niepokonane dotychczas Włoszki 3:2. Podopieczne Grzegorza Kosatki przegrywały już 0:2, ale wygrały trzy kolejne sety i sięgnęły po tytuł. Brązowy medal zdobyła Turcja, która w meczu o 3. miejsce pokonała Serbię 3:0.

W turnieju finałowym mistrzostw rozgrywanym w Serbii i Czarnogórze wzięło udział 12 najlepszych zespołów w Europie. Polki zaczęły dość przeciętnie zmagania, bo z trudem ograły Słowenię, a następnie przegrały z Włoszkami 2:3. Potem zwyciężyły Czarnogórę i Czechy zapewniając sobie udział w półfinale. Na pożegnanie z fazą grupową nasze zawodniczki uległy Grecji 1:3, ale ten wynik nie miał już większego znaczenia.

Potem reprezentantki Polski pokazały niesamowity charakter. W półfinale i finale ograły kolejno Turcję i Włochy. Dla obu tych zespołów były to jedyne porażki w całym turnieju.

FINAŁ
Polska - Włochy 3:2 (21:25, 17:25, 25:19, 27:25, 18:16)

Skład Polski: Smarzek (21 pkt.), Śmieszek (7), Grzelak (10), Moskwa (9), Bałdyga (1), Damaske (16), Nowakowska (libero) oraz Wańczyk (1), Piśla (1), Antosiewicz (7), Szczygieł i Kazała.

polecane: Flesz: Koniec gorszego jedzenia - żywność w Polsce, jak na zachodzie.

Materiał oryginalny: Polki mistrzyniami Europy kadetek z rzeszowianką w składzie - Nowiny