Polki w półfinale mistrzostw świata!!!

luci
Reprezentacja Polski pokonała Francję 22-21 i awansowała do półfinału mistrzostw świata piłkarek ręcznych w Serbii. To historyczny wyczyn Polek.

To pierwszy półfinał reprezentacji Polski kobiet w historii mistrzostw świata. Nasze zawodniczki odskoczyły rywalkom jeszcze w pierwszej połowie. Francuzki starały się odrobić straty, ale za każdym razem gdy zbliżały się nasze zawodniczki znów odskakiwały.

Fatalnie wyglądała sama końcówka meczu, od 51-58. minuty Polki nie rzuciły ani jednej bramki, na szczęście dzięki dobrej obronie, nie był to najlepszy okres również dla Francuzek, którym brakło czasu na wyrównanie.

Polska - Francja 22-21 (11-8)

Polska: Gapska, Wysokińska - Stachowska, Niedźwiedź 3, Siódmiak 5, Grzyb, Kudłacz 1, Koniuszaniec 1, Wojtas 5, Semeniuk-Olchawa 3, Szwed 1, Migała, Stasiak, Jochymek 1, Kulwińska 1, Byzdra 1.

Francja: Leynaud, Darleux - Goudjo, Kamto Njitam 2, Cisse 1, Pineau 6, Baudouin 4, Zaadi, Tounkara 1, Leveque, Dembele 4, Deroin, Goiorani, Signate 1, Niombla, Lacrabere 2.

Kary: 8 i 2 minuty.