Polonia Przemyśl bez Adriana Chamery

wab
Bartosz Frydrych
Spośród dwóch piłkarzy Resovii, którzy mieli zasilić przemyskiego 4-ligowca, umowę z nim zawarł tylko 24-letni bramkarz Piotr Lipka, wychowanek Granicy Kętrzyn.

Z rówieśnikiem Lipki, Adrianem Chamerą, grającym w pomocy, Polonia nie dogadała się i znalazł się on w A-klasowych Czarnych Lipa (okręg Stalowa Wola). Do przemyskiej drużyny, już w trakcie sezonu, powrócili z pobytu za granicą Krystian Solarz i Jarosław Stysioł. Ostatnio obaj znaleźli się już w jej składzie. Polonia czeka jeszcze na przybycie z Niemiec Mateusza Kalawskiego.

– Szersza kadra powinna przyczynić się do wewnętrznej rywalizacji oraz lepszej gry naszej drużyny – uważają działacze Polonii.

Polonia Przemyśl pokonała u siebie w meczu 4. ligi Głogovię Głogów Małopolski 3:1 (1:0).Gospodarze cieszą się z trzeciego zwycięstwa na swoim boisku, ale mają pewien niedosyt. Stworzyli bowiem kilkanaście podbramkowych sytuacji, lecz wykorzystali zaledwie trzy, w tym rzut karny podyktowany za faul golkipera na Pawle Piątku. Sam „Pionti” mógł  powiększyć swoje konto bramkowe, ale w 65. min. jego zamiary uprzedził Damian Albrycht, odbijając z bliska piłkę ręką, a 20. minut potem skierował futbolówkę tuż przy słupku. Brak skuteczności  trzykrotnie wykazał Mateusz Wanat.  W 14. min. ostro strzelona przez niego piłka nieznacznie minęła spojenie słupka z poprzeczką, a w 23. bramkarz na „dwie raty” obronił jego rzut wolny z 18. metrów. Do „Smoły” nie uśmiechnęło się szczęście także w 71. minucie.Nie powiodły się również próby zdobycia gola Michałowi Szpakowskiemu, Sebastianowi Kocójowi i Jakubowi Głuszce. Na szczęście dla miejscowych, na początku meczu przytomnie zachował się na polu karnym Marcin Sobol, uzyskując prowadzenie, a w 57. min. Piątek, podwyższając wynik. Goście wyraźnie ustępowali miejscowym i do przerwy ani razu nie zagrozili ich bramce. Ale za to w 56. min. omal nie wyrównali, kiedy to Mateusz Dec wykorzystał nieporozumienie Kuźniara z Lipką i trafił piłką w słupek. Drugą okazję głogowianie mieli w 77. min., lecz bramkarz Polonii z trudem sparował uderzenie Kamila Kawy, który jednak w końcówce dopiął swego i zdobył honorowego gola, posyłając futbolówkę w samo „okienko”.Polonia Przemyśl - Głogovia Głogów Młp.  3:1 (1:0)Bramki: 1:0 Sobol 10, 2:0 Piątek 57, 3:0 Piątek 83-karny, 3:1 Kawa 89.Polonia: Lipka 6 – Kocój 6, Kuźniar 6, Sobol 7, Stysiał 5 (76 Solarz) – Szpakowski 6 (87 Błahuciak), Sedlaczek 5 (67 Głuszko), Kazek 6, Bańka 6, Wanat 6 – Piątek 7 (85 Broda). Trener Paweł Załoga.Głogovia: Albrycht 5 – Bobek żk 4, Wiącek 5, Bednarz 4, Świst 4 – Woźniak 4, Ochalik żk 5 (43 Kawa 5), Opoń 4, Codello 4 (85 Wilk) – Dec 5, Frankiewicz 4 (55 Góra). Trener Tomasz Orłowski.Sędziował Mastaj 5 (Dębica). Widzów 100.

Polonia Przemyśl - Głogovia Głogów Małopolski 3:1 [RELACJA, ZDJĘCIA]