Polonia Przemyśl nie zdobyła Pruszkowa

Artur Mikołajko rozegrał jeden ze słabszych meczów w sezonie.
Artur Mikołajko rozegrał jeden ze słabszych meczów w sezonie. Krzysztof Kapica
W 20. kolejce I ligi koszykarze Budimpexu Polonii Przemyśl przegrali 58:79 ze Zniczem w Pruszkowie.

- Jeśli będziemy mieć skuteczność z gry na poziomie 40 procent, to damy sobie radę - mówił przed meczem Maciej Milan, szkoleniowiec "Przemyskich Niedźwiakdów".

Nasz zespół był blisko tej normy (niespełna 38 procent), problem w m tym, że na tym samym polu pozwolił rywalom osiągnąć 50 procent. Poloniści popełnili aż 21 strat, a jeśli statystycy dobrze liczyli, nasz team uzyskał tylko 4 przechwyty (Znicz odpowiednio 12 i 11). To się nie mogło dobrze skończyć. Przemyślanie przed III kwartą mieli jeszcze prawo wierzyć w odwrócenie sytuacji (przegrywali 49:57), ale finałowe 10 minut było popisem gospodarzy. Tym samym Pruszków, obok Szczecina, pozostaje jedynym miastem w I lidze, w którym goście nie wygrali. Znicz ma u siebie imponujący bilans 8-0).

ZNICZ BASKET PRUSZKÓW - BUDIMPEX POLONIA PRZEMYŚL 79:58 (24:20, 14:14, 19:15, 22:9)
ZNICZ: Suliński 7 (1x3, 4 str.), Szumełda-Krzycki 11 (1x3, 9 as., 3 str.), Szymański 13 (6 as., 7 zb., 4 prz., 2 bl.), Czujkowski 15 (3x3), Misiewicz 14 oraz Matuszewski 4, Bonarek 7, Czubek 0 (4 as.), Potraski 1, Osiakowski 4, Czosnowski 0, Fijałkowski 3 (1x3).
POLONIA: Mikołajko 4, Przewrocki 4, Miszczuk 13 (1x3, 8 zb., 2 bl., 5 str.), Musijowski 3 (5 as.), Mazur 9 (1x3, 3 prz.) oraz Machowski 16 (3x3), Pydych 4 (1x3, 3 as.), Płocica 3, Bal 2, Bąk 0.

Pełna relacja w poniedziałkowym Stadionie.