Polonia Przemyśl ograła Avię Świdnik

Tomasz Szeliga
Polonia Przemyśl (czerwone stroje) odniosła pierwszy wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Fot. Archiwum
Piłkarze Polonii Przemyśl odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Przemyślanie pokonali Avię Świdnik 1-0.

O pierwsze zwycięstwo Polonii na wyjeździe postarał się niezawodny Paweł Załoga. Krótko po przerwie kropnął z wolnego z 35 metrów tak jak tylko on potrafi i bramkarz Avii musiał wyciągać piłkę z siatki.

Dla gospodarzy to był szok. Swidniczanie wygrali przecież cztery ostatnie mecze i zdawali się zapominać o kiepskim początku sezonu.

Beniaminek z zimną krwią wykorzystał słabszy dzień rywala, który - choć od 70 minuty grał z przewagą zawodnika - nie był w stanie zagrozić Arturowi Kuźmie. Tylko raz, na początku meczu gości postraszył Paweł Pranagal.

Dużo więcej pracy miał natomiast Maciej Majewski. Swidniczanie bili na alarm zwłaszcza wtedy, gdy w kierunku ich bramki zbliżał się Lee Quaye.

AVIA SWIDNIK - POLONIA PRZEMYSL 0-1 (0-0)
0-1 Załoga (56)

AVIA: Majewski - Stępniewski, Grzegorczyk, Paluszek (84. Rusiecki), Kubiak (46. Kamiński) - Muszyński, Pranagal, Jeleniewski, Król (65. Sikora) - Danielak (80. Boniecki), Mazurek.
POLONIA: Kuźma - Harłacz, W. Jaroch, Załoga, Gwóźdź - Gawłowski, Gosa, Kazek, Tyrawski - Quaye, Wanat.
SEDZIOWAŁ Rafał Krężałek (Krosno). ZOŁTE KARTKI: Kamiński, Sikora - Gosa, Gawłowski. CZERWONA: Gosa (70. min, za drugą żółtą). WIDZOW 300.