Polonia Przemyśl przegrała w Kielcach

Krzysztof Kapica
Koszykarze Polonii Przemyśl w 4. kolejce II ligi ulegli w Kielcach UMKS-owi 60:72.

Gdyby UMKS chciał, mógł wygrać walkowerem. Uprawniało ich do tego solidne spóźnienie polonistów. Kielczanie zachowali się jednak fair.

- Jazda po polskich drogach to mordęga - ocenia Krzysztof Młot, trener przemyślan. - W Sandomierzu tkwiliśmy w korkach godzinę. Mecz był wyznaczony na godzinę 17, a zaczął się 50 minut później.

Mimo, że grały "prostu z busu" "niedźwiadki" przez 20 minut ani myślały oddawać pola UMKS-owi. Pauza wybiła je jednak z rytmu.

- Sześć i pół minuty trzeciej kwarty kompletnie nam nie wyszło. Przegraliśmy ten fragment 2 do 13 i zrobiło się 33:46 - mówi Młot.

Goście nie pasowali, próbowali się ratować strefową obroną, ale skutku to nie przyniosło.
UMKS KIELCE - POLONIA PRZEMYSL 72:60 (14;13, 19:18, 19:13, 20:16)
UMKS: Bacik 5, Dziura 9 (1x3), Tokarski 8 (2x3), Kij 18, Rzońca 17, Lewandowski 4, Busz 11 (1x), Jaworski 0, Walczyk 0, Kołacz 0.
POLONIA: Przewrocki 24 (1x3), Rabka 8, Musijowski 9 (1x3), Sołtysiak 2, Stefanowicz 2, Garbacz 2, Kindlik 2, Turczyński 5, Czopik 4, Nowakowski 2, Kazura 0.