Polonia Przemyśl zagra o utrzymanie w lidze

Łukasz Solski
W akcji rozgrywający Polonii Przemyśl Paweł Pydych.
W akcji rozgrywający Polonii Przemyśl Paweł Pydych. Łukasz Solski
W ostatnim meczu sezonu zasadniczego I ligi koszykarzy, Polonia Przemyśl przegrała u siebie ze Spójnią Stargard Szczeciński 63:70. Polonia, aby myśleć o grze w play-off musiała wygrać i liczyć na korzystny wyniki innego meczu.

Goście ze Starogard prowadzili od początki do końca meczu. Pogoń Polonii za rywalem rozpoczęła się w czwartej kwarcie. Po sześciu punktach z rzędu Artura Mikołajko i jednym trafieniu Tomasz Przewrockiego, na cztery minuty przed końcem było już tylko 61:62. Niestety, to nie wystarczyło. Spójnia zachowała zimną krew i dowiozła zwycięstwo do końca spotkania.

- Na wyniki meczu wpłynęła nasza skuteczność. Jeżeli czołowi strzelcy nie dają punktów to trudno myśleć o dobrym wyniku - powiedział po meczu trener Polonii, Maciej Milan.

Polonia w play-out zagra ze Sportino Inowrocław.

Więcej o meczu czytaj w poniedziałkowym Stadionie

BUDIMPEX POLONIA PRZEMYŚL - SPÓJNIA STARGARD SZCZECIŃSKI 63:70 (8:20, 18:16, 20:13, 17:21)

POLONIA: Mikołajko 20 (8 zb.), Bal 12, Miszczuk 12, Przewrocki 8, Płocica 5, Pydych 4 (8 as.), Mazur 2, Machowski 0, Musijowski 0, Sołtysiak 0.

SPÓJNIA: Stępień 14, Ochońko 12 (6 as.), Soczewski 11, Grudziński 10, Bodych 9, Kalinowski 8 (2x3, 5 as.), Pabian 4, Parzych 2, Wojdyr 2, Dylik 0.