mbluj

Nowiny

Aktualizacja:

Nowiny

Polacy po drugim secie w meczu z Brazylią cieszyli się z awansu na igrzyska olimpijskiew Londynie. ©FIVB

Polscy siatkarze przegrali w Tokio z Brazylijczykami 2:3 (25:18, 25:21, 18:25, 19:25, 12:15) w przedostatnim swoim meczu Pucharu Świata, ale zapewnili sobie udział w igrzyskach olimpijskich w Londynie. To ogromny sukces.

Polacy w pierwszych dwóch setach grali kapitalnie. Canarinhos znajdowali się w cieniu biało-czerwonych, którzy grali pewnie, z werwą i bardzo skutecznie. Po wygraniu dwóch pierwszych setów w polskim zespole wybuchła olbrzymia radość. Nasza drużyna punkt miała już na koncie. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego, którzy do tej pory wygrali osiem z dziesięciu spotkań, w dwóch ostatnich pojedynkach PŚ z Brazylią i Rosją musieli zdobyć ten właśnie jeden punkt, by awansować na olimpiadę.

Wydawało się, że Brazylijczycy, którzy chwilami byli bezradni wobec skutecznych akcji naszej drużyny, przegrają z Polską 0:3.
    Nasi siatkarze w trzeciej partii nadal grali świetnie. Prowadzili 13:8 i w tym momencie w tej sprawnie funkcjonującej maszynie coś się zacięło. Brazylia przejęła inicjatywę, zdobyła sześć punktów z rzędu i w tym oraz w następnym secie przeważała szalę na swoją stronę.

Nasi zawodnicy nie kończyli ataków, natomiast rywal pewnie ich kontrował i punktował. W tie-breaku nasz zespół wyrównał na 12:12, ale ostatnie piłki należały do mistrzów świata. W polskiej ekipie tradycyjnie już bardzo dobrze spisywali się dwaj zawodnicy Asseco Resovii - Piotr Nowakowski i Krzysztof Ignaczak.

W niedzielę (o godzinie 3 nad ranem polskiego czasu), w swoim ostatnim meczu, Polacy zmierzą się z Rosjanami. Obie ekipy zapewniły sobie już udział w igrzyskach, a stawką spotkania będzie zwycięstwo w całym turnieju. Biało-czerwoni po raz pierwszy w historii staną przed szansą zdobycia tego trofeum, ale musza pokonać prowadzących w tabeli PŚ Rosjan za trzy punkty.

Nasi zawodnicy wrócą do kraju w poniedziałek. b

Polska - Brazylia 2:3 (25:18, 25:21, 18:25, 19:25, 12:15)

Polska: Żygadło (2), Nowakowski (7), Winiarski (10), Kurek (18), Bartman (26), Możdżonek (7), Ignaczak (libero) oraz Zagumny, Jarosz i Ruciak (1).

Brazylia: Sidao (9), Vissotto (23), Giba (8), Murilo (11), Lucas (11), Marlon, Sergio (libero) oraz Bruno (5), Theo (4) i Dante (8).

Inne wyniki: Iran - Rosja 0:3 (29:31, 21:25, 18:25, Serbia - Chiny 3:1 (24:26, 25:18, 25:19, 25:12), Argentyna - Egipt 3:0 (25:20, 25:21, 25:17).