Krzysztof Kawa
Mecz Polska - Bośnia i Hercegowina we Wrocławiu
Mecz Polska - Bośnia i Hercegowina we Wrocławiu Pawel Relikowski / Polskapress
Polska - Bośnia i Hercegowina WYNIK. Reprezentacja Polski pewnie pokonała osłabionego czerwoną kartką rywala i objęła prowadzenie w grupie 1. Robert Lewandowski, który był kontuzjowany w ostatnim spotkaniu z Włochami, zagrał od pierwszej minuty i strzelił dwa gole. Trzeciego dołożył Karol Linetty, a świetną partię poza nim w meczu Polska - Bośnia i Hercegowina rozegrali także Mateusz Klich i Jacek Góralski. Końcowy wynik to 3:0 dla Polski. Relacja i wynik meczu Ligi Narodów na żywo [14.10 2020].

Polska - Bośnia i Hercegowina WYNIK na żywo Liga Narodów [Wrocław 14.10 2020]

Zwycięstwo Polski w rewanżowym meczu z Bośnią i Hercegowiną sprawiło, że przy remisie Włochów z Holandią (1:1) Biało-Czerwoni po czwartej serii gier objęli prowadzenie w grupie 1 dywizji A! To spory wyczyn drużyny Jerzego Brzęczka, która na starcie Ligi Narodów 2020 zebrała wiele krytyki.

W pierwszej kolejce Polska uległa w Amsterdamie Holandii 0:1, a Włochy zremisowały z Bośnią i Hercegowiną 1:1. Następnie Polacy pokonali Bośnię i Hercegowinę 2:1, a Włosi ograli Holandię na jej terenie 1:0. W niedzielę 11 października Bośnia i Hercegowina nieoczekiwanie zremisowała z Holandią 0:0 i ten sam wynik osiągnęła Polska w spotkaniu z Włochami w Gdańsku.

W środę we Wrocławiu było o tyle łatwiej, że już po kwadransie Polacy zaczęli grać z przewagą jednego zawodnika. Wkrótce potem Robert Lewandowski, po zmarnowaniu dwóch okazji, zdobył prowadzenie, a pierwszą połowę drugim golem zakończył Karol Linetty. Po przerwie "Lewy" postawił pieczęć na wyniku kolejną bramką. Ekipa Brzęczka wygrała ten mecz z dużą łatwością. O tym, czy awansuje do finału Ligi Europy zadecyduje finał fazy grupowej: rewanż z Włochami 15 listopada w Rzymie oraz mecz z Holandią 18 listopada w Chorzowie.

Nasi piłkarze mają 7 punktów (bramki 5-2), Włosi 6 pkt (3-2), Holendrzy 5 pkt (2:2), a Bośnia i Hercegowina 2 pkt (2:6).

Polska walczy w dywizji A Ligi Narodów, a stawką jest awans do fazy finałowej, której może nawet zostać gospodarzem. W drugiej edycji rozgrywek bierze udział 55 reprezentacji w 14 grupach i czterech dywizjach.

Polska - Bośnia i Hercegowina WYNIK NA ŻYWO 14.10

Wynik meczu: 3:0. Bramki: Lewandowski 40, 51, Linetty 45. Czerwona kartka: Ahmedhodzic 15. Widzów: 10 tys.

Skład Polski na mecz z Bośnią i Hercegowiną:
Polska: Szczęsny - Kędziora (72 Bereszyński), Glik, Bednarek, Reca - Grosicki (64 Kądzior), Góralski, Linetty, Klich (64 Piątek), Jóźwiak (72 Karbownik) - Lewandowski (57 Milik).

Przebieg 2. połowy
83 min - Polacy w pełni panują nad wydarzeniami, ale po zamianach nie ma już tak płynnej gry, która wcześniej skutkowała okazjami na gole.
72 min - Karbownik za Jóźwiaka, Bereszyński za Kędziorę.
64 min - schodzi jeden z bohaterów meczu: Klich rozegrał dziś jeden z najlepszych meczów w karierze. Zastąpił go Piątek. A Grosickiego Kądzior.
57 min - ostry strzał Grosickiego po kolejnym świetnym podaniu Klicha. Schodzi oszczędzany Lewandowski, wchodzi Milik.
52 min - Klich perfekcyjnie w pole karne do Lewandowskiego i kapitan tylko dokłada stopę do piłki, podwyższając na 3:0.
49 min - Dżeko wywalczył rzut rożny dla rywali - stałymi fragmentami mogą poważnie zagrozić Szczęsnemu.

Przebieg 1. połowy

45 min - nawałnica Polaków została zakończona kolejną bramką, tym razem po strzale Linettego - to jego drugi gol w kadrze. Po przerwie powinny paść kolejne, bo Polacy z zimną krwią wykorzystują grę w przewadze. Wynik 2:0.
43 min - dośrodkowanie Kędziory, główka Grosickiego, broni Sehić. Kolasiniac z żółtą kartką.
40 min - Lewandowski trafia po raz pierwszy w tym meczu, a po raz 62. w reprezentacji. Akcję rozpoczął Góralski, piłkę wyłożył, trochę przypadkowo, Jóźwiak. Wynik 1:0.

36 min - żółta kartka dla Bednarka.
33 min - Hadzikadunić za Pjanicia, który ma kontuzję. Trener Bośni i Hercegowiny stawia na defensywę.
30 min - trwa oblężenie bramki gości, Lewandowski trafia piłką w słupek.
26 min - gol dla gospodarzy wisi w powietrzu, ale kapitan drużyny co chwilę dokonuje złych wyborów, gra egoistycznie. Choć akurat w ostatniej akcji rozsądnie podaje Linettemu.
22 min - po kapitalnej akcji Góralskiego z Linettym Lewandowski marnuje 100-procentową szansę - przenosi piłkę nad poprzeczką z pięciu metrów!
20 min - żółta kartka dla Klicha, nie zagra w następnym meczu kadry. Nieoczekiwanie zaatakowali rywale.
17 min - grający po raz 114. w kadrze "Lewy" trafia z wolnego w mur.
15 min - czerwona dla Ahmedhodzicia, który przewrócił Lewandowskiego samotnie pędzącego na bramkę. Polska gra w przewadze jednego zawodnika i ma rzut wolny sprzed pola karnego. Żółta kartka dla Pjanicia za protesty. Trochę uzasadnione, bo drugi z obrońców miał napastnika Bayernu w zasięgu i czerwona kartka była chyba nadmierną karą.

14 min - Polacy wzięli się do pracy, po słabym początku zdołali dłużej utrzymywać się przy piłce.
9 min - Linetty oddaje pierwszy celny strzał na bramkę gości, Sehić łapie piłkę.
8 min - Dżeko świetnie podaje prostopadle w nasze pole karne i tylko odważne wyjście z bramki Szczęsnego zapobiega nieszczęściu.
7 min - Szarża i strzał Grosickiego w boczną siatkę.
6 min - bramkarz Sehić zmuszony do interwencji głową poza polem karnym.
5 min - dobre podanie Lewandowskiego, ale Klich nieco spóźniony do piłki. Goście odpowiadają niecelnym strzałem.
3 min - Pjanić oddaje pierwszy groźny strzał.

20.45 Rozpoczął się mecz we Wrocławiu. W wyjściowym składzie Robert Lewandowski, nie potwierdziły się więc doniesienia, że jego kontuzja jest poważna.

Tak wyglądał wyjściowy skład na pierwszy mecz Polska - Bośnia i Hercegowina 7.09 2020.
Polska: 22. Łukasz Fabiański - 4. Tomasz Kędziora, 15. Kamil Glik, 5. Jan Bednarek, 13. Maciej Rybus - 21. Kamil Jóźwiak, 6. Jacek Góralski, 10. Grzegorz Krychowiak, 20. Piotr Zieliński, 11. Kamil Grosicki - 7. Arkadiusz Milik.

W poprzednim, wyjazdowym spotkaniu Biało-Czerwoni zwyciężyli 2:1 po golach Kamila Glika (45 min) i Kamila Grosickiego (64 min). Dla gospodarzy bramkę z karnego zdobył Haris Hajradinović (24 min).

W niedzielnym meczu z Włochami w Gdańsku polscy piłkarze spisali się naprawdę dobrze. Wykorzystując nierówną murawę, mądrze się bronili i kąsali rywali rzadkimi wypadami pod ich bramkę. Wynik 0:0 oddaje przebieg wydarzeń na boisku, gdyż Włosi też nie mieli wielu okazji do zdobycia gola.

Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Włochy - Polska 15.11. Oto WAGs, czyli żony i partnerki, pił...

Bardzo dobrze spisali się nasi obrońcy w osobach Kędziory, Glika, Walukiewicza i Bereszyńskiego. W środku pola dobre wrażenie pozostawili po sobie Klich i Moder. Lewandowski tym razem pozostał w cieniu kolegów. Być może dlatego, że nie był w pełni dyspozycji i musiał przedwcześnie opuścić boisko ze stłuczoną nogą. Decyzja o tym, czy wystąpi 14 października od pierwszej minuty spotkania we Wrocławiu zapadnie tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Obejrzyjcie zdjęcia z meczu Polski z Włochami.

Pozostałe mecze reprezentacji Polski w 2020 roku

• 14.10.2020 Polska – Bośnia i Hercegowina (Liga Narodów, Wrocław)
  • 11.11.2020 Polska – Ukraina (mecz towarzyski, Chorzów)
  • 15.11.2020 Włochy – Polska (Liga Narodów, Rzym)
  • 18.11.2020 Polska – Holandia (Liga Narodów, Chorzów)

Polska - Bośnia i Hercegowina. Kiedy mecz? WYNIK na żywo 14.10 2020]

- Wiemy, że największą gwiazdą reprezentacji Bośni jest Edin Dzeko, ale przed meczem nie skupiamy się na pojedynczych nazwiskach, nie będę więc wymieniał zawodników, na których trzeba uważać. Podopieczni Dusana Bajevicia są groźni jako zespół. Poza tym spodziewamy się w składzie rywali pewnych roszad, szanse powinno otrzymać kilku nowych zawodników - mówił o rywalach selekcjoner Polaków Jerzy Brzęczek. Kiedy mecz Polska - Bośnia i Hercegowina?

MEMY po meczu Polaków. Lałem Finlandię, zanim to było modne ZDJĘCIA

Polska - Bośnia i Hercegowina. Kiedy mecz Ligi Narodów 14.10 2020

Kiedy mecz Polska - Bośnia i Hercegowina? Gdzie obejrzeć?
Kiedy? Środa 14 października
O której? Godzina 20.45
Transmisja: TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna (20.05), TVP 1 (20.35), Polsat Sport

Komentatorami spotkania w TVP będą Dariusz Szpakowski i Andrzej Juskowiak.

Gdzie oglądać mecz Polska - Bośnia i Hercegowina w internecie [STREAM]?

Darmowy stream online jest na stronie TVPSPORT.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport. Płatny stream online udostępni serwis Ipla.

Polska - Bośnia i Hercegowina. Gdzie obejrzeć mecz? WYNIK na żywo 14.10 2020]

Mecz zostanie rozegrane na Stadionie Wrocław. Ponieważ to miasto jest w żółtej strefie, obiekt będzie mógł być zapełniony w 25 proc. pojemności.

Kadra na mecz Polska - Bośnia i Hercegowina 14.10

Bramkarze: Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina), Łukasz Fabiański (West Ham United), Łukasz Skorupski (Bologna FC), Wojciech Szczęsny (Juventus FC).
Obrońcy: Jan Bednarek (Southampton FC), Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria), Paweł Bochniewicz (sc Heerenveen), Alan Czerwiński (Lech Poznań), Kamil Glik (Benevento Calcio), Michał Karbownik (Legia Warszawa), Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów), Rafał Pietrzak (Lechia Gdańsk), Arkadiusz Reca (FC Crotone), Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa), Sebastian Walukiewicz (Cagliari Calcio).
Pomocnicy: Jacek Góralski (Kajrat Ałmaty), Kamil Grosicki (West Bromwich Albion), Kamil Jóźwiak (Derby County), Damian Kądzior (SD Eibar), Mateusz Klich (Leeds United), Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa), Karol Linetty (Torino FC), Jakub Moder (Lech Poznań), Sebastian Szymański (Dynamo Moskwa).
Napastnicy: Robert Lewandowski (Bayern Monachium), Arkadiusz Milik (SSC Napoli), Krzysztof Piątek (Hertha BSC Berlin).

Liga Narodów, dywizja A, grupa 1

Tego samego dnia, 14 października o godz. 20.45, Włosi, którzy mają 5 punktów po trzech meczach grupy 1 dywizji A, podejmą Holandię (4 pkt). Polska jest w tabeli na 3. miejscu z 4 punktami, a Bośnia i Hercegowina na 4. - 2 punkty. Nadal więc mamy szanse nawet na awans do finału Ligi Narodów, ale najważniejszym celem jest utrzymanie się w dywizji A. Kiedy mecz Polska - Bośnia i Hercegowina? Gdzie obejrzeć?

Anna, Robert, Klara i Laura Lewandowski, czyli piękno, urok ...

Niniejszym ogłaszamy, że polska kadra na Euro jest już wyselekcjonowana, aczkolwiek nowe twarze będą mile widziane! Zaczynamy od bramki, kończymy na ataku. Obejrzyjcie GALERIĘ, która będzie sukcesywnie uzupełniana aż do samych mistrzostw w 2021 roku.

Euro 2020. Piękna polska kadra WAGs. Zobacz żony i partnerki...