Polska gorsza od Chorwacji. Zostaje nam walka o 5. miejsce

mj, tvp 1
Nz. bramkarz biało-czerwonych Sławomir Szmal.
Nz. bramkarz biało-czerwonych Sławomir Szmal. Echo Dnia
Polacy, aby znaleźć się w strefie medalowej musieli pokonać Chorwatów, z którymi na ważnych imprezach, ostatnio wygrali w 2008 roku.

Po solidnej grze w I połowie i fatalnej w drugiej musieli uznać wyższość konsekwentnie grających rywali.

Obiecujący start
Biało-czerwoni wiedzieli, o co walczą i dzięki uważnej grze w obronie, w 9. minucie meczu wyszli na prowadzenie 5:2. Chorwaci odrobili jednak straty, a przy stanie 6:6 rzutu karnego nie wykorzystał Patryk Kuchczyński. W 21. minucie było 9:10. Nasi jednak odzyskali skuteczność i wyszli nawet na trzy bramkowe prowadzenie.

W 26. minucie było 14:11 dla ekipy Michaela Bieglera. Na przerwę nasi schodzili jednak z tylko i aż jednym golem przewagi.

Druga, gorsza połowa
Po 5 minutach gry drugiej odsłony było już 15:18. Chorwatów zatrzymywać potrafił jedynie Sławomir Szmal, ale w sukurs nie przyszli mu koledzy.

W międzyczasie Patryk Kuchczyński po raz drugi przegrał pojedynek oko w oko przy rzucie karnym z Venio Losertem. Przy stanie 15:19, poważnej kontuzji doznał nasz skrzydłowy - Jakub Łucak. Opuścił parkiet na noszach.

Lepiej rzuty karne wykonywał Bartosz Jurecki, ale przewaga Chorwatów nie malała. W 43. minucie było 18:23. 10 minut przed końcem zbliżyliśmy się do rywali na dwa punkty. Niestety w kolejnych minutach nie wykorzystaliśmy gry w przewadze i Chorwaci spokojnie dowieźli korzystny wynik.

Grupę I wygrała Hiszpania, która w półfinale zmierzy się ze zwycięzca grupy II - Francją. Zespół z półwyspu Iberyjskiego aby zapewnić sobie grę w 1/2 finału musiał pokonać Macedonię. Wygrał zgodnie z oczekiwaniami 32:22.

W naszej grupie (II) Rosja wygrała z Białorusią 39:33, a Francja przegrała ze Szwecją 28:30. W drugim półfinale, Duńczycy zmierzą się z Chorwacją. W meczu o piąte miejsce Polacy zagrają z Islandią. Spotkanie to zostanie rozegrane o godzinie 16 w Herning.

Wszyscy półfinaliści zapewnili sobie udział w mistrzostwach świata, które zostaną rozegrane w 2015 roku w Katarze. mj, sport.tvp.pl

Polska - Chorwacja 28:31 (15:14)

Polska: Szmal, Wyszomirski - Jaszka 4, Lijewski 5, Kuchczyński 3, Wiśniewski 2, B.Jurecki 4, M.Jurecki 4, Grabarczyk, Jurkiewicz, Syprzak, Łucak 1, Krajewski, Kubisztal, Szyba, Chrapkowski 2.
Trener Michael Biegler

Chorwacja: Losert, Alilović - Duvnjak 6, Kopljar 4, Vori, Gojun, Horvat 5, Vuković, Bicanić 3, Buntić, Valcić, Strlek 6, Cupić 3, Musa, Nincević, Slisković 1.