Polska Hokej Liga. Ciarko STS Sanok przegrał wyjazdowe spotkanie w Toruniu

Tomasz Sowa
Hokeiści Ciarko STS Sanok przegrali trzeci mecz z rzędu w tym sezonie, ale tym razem mocno postawili się faworyzowanemu zespołowi KH Energa Toruń.

Torunianie byli faworytami czwartkowego starcia, bo w dwóch pierwszych kolejkach zanotowali zwycięstwa. Z kolei sanoczanie przegrali dwa pojedynki na własnym lodowisku. Mimo wszystko początek był bardzo wyrównany, a nawet można powiedzieć, że lekką przewagę miał zespół z Sanoka. Nie przełożyło się to jednak na bramki i ostatecznie po pierwszej tercji na tablicy wciąż widniał wynik 0:0.

W drugiej tercji miejscowi trochę uspokoili grę, było więcej dokładności i przyniosło im to efekt w postaci bramki Szabanowa. Więcej goli w tej części meczu torunianie nie zdobyli, bo w bramce Ciarko STS bardzo dobrze spisywał się Spěšný. Jednak torunianie też mieli w swojej bramce mocny punkt w postaci Möldera, na którego sanoczanie nie mogli znaleźć sposobu.

W ostatniej tercji obraz gry niewiele się zmienił, a gospodarze dorzucili kolejnego gola i ostatecznie pokonali drużynę trenera Marka Ziętary 2:0.

KH Energa Toruń - Ciarko STS Sanok 2:0

Tercje: 0:0, 1:0, 1:0.

Bramki: 1:0 Szabanow 27 (asysty: Huhdanpää, Arrak), 2:0 Huhdanpää 50 (Arrak).

Toruń: Mölder - Szkodienko, Rodionow; Szabanow, Arrak, Huhdanpää - Kozłow, Szkrabow; Lehtimaki, K.Kalinowski, Kogut - Jaworski, Zieliński; Limma, Syty, M.Kalinowski - Mazurkiewicz, Skólmowski; Karczocha, Rożkow, Olszewski. Trener: Jussi Tupamäki

Sanok: Spěšný - Olearczyk, Jekunen, Henttonen, Hämäläinen, Bukowski- Marva, Pavúk; Witan, Tamminen, Hiltunen - Biłas, Piippo; Sawicki, Mocarski, Strzyżowski - Florczak, Rąpała; Biały, Wilusz, Filipek. Trener: Marek Ziętara.

Kary: 8-8. Strzały: 23-22. Widzów: 1050.